بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

افزایش عوارض در حد تورم خواهد بود

افزایش عوارض در حد تورم خواهد بود خشكشوئی آنلاین افزایش عوارض در حد تورم خواهد بود


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، بعضی از مهم ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در پانزدهم بهمن ماه در ادامه می آید كه با كلیك روی تیتر آنها متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
موتورسوران؛ یك سوم قربانیان تصادفات
كورس با مرگ در خیابان ها
شمار موتورسیكلت ها در كشور از مرز ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه گذشته است، روندی با سرعت شایان توجهی در حال رشد است و زنگ خطر ایمنی برای موتورسیكلت سواران را به صدا درآورده است.
انتقاد یك كارشناس تالاب از نحوه اطلاع رسانی درباره دلیلهای مرگ پرندگان میانكاله
مرجع ملی سازمان های مردم نهاد در كنوانسیون حفاظت از تالاب ها با اشاره به تلف شدن ۱۲ هزار پرنده مهاجر در تالاب میانكاله اظهار داشت: نهادهای مسوول نه تنها اطلاعات این مساله را شفاف توضیح نمی دهند بلكه فضای كارشناسی را نیز سنگین كرده اند بطوری كه هم اكنون ما بعنوان فعالان حوزه تالاب ها هنوز علت اصلی این تلفات را بطور دقیق نمی دانیم.
وضعیت تولید داروهای سرطان در كشور
دكتر علی قنبری مطلق، رئیس اداره پیش گیری از سرطان وزارت بهداشت درباره داروهای ایرانی درمان سرطان، با اشاره به اینكه تمام داروهایی كه در فارماكوپه ایران است، در كشور تولید می شود، اظهار داشت: در زمینه داروهای جدید نیز با بررسی هایی كه بر میزان اثربخشی و هزینه فایده آن انجام می شود، توان تولید پیشرفته ترین داروها ظرف مدتی كوتاه، در كشور وجود دارد.
دستور وزیر بهداشت درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی از ووهان چین
وزیر بهداشت در نامه ای خطاب به رئیس اورژانس كشور درباره نحوه انتقال دانشجویان ایرانی كه از منطقه ووهان چین به كشور بازمی گردند، دستور داد.
گلایه شریعتمداری از فساد در صدور مجوز دفاتر پیشخوان و بخشنامه های تامین اجتماعی
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بر روشن كردن و انداختن نورافكن ها بر زوایای تاریك موجود اصرار كرد و اظهار داشت: لایحه مدیریت تعارض منافع را در ۳۹ ماده تقدیم مجلس كرده ایم و امیدواریم در نخستین فرصت مصوب و زمینه های قانونی اجرای این مهم برقرار شود. این كار دشوار است و باید منتظر فشارها باشیم.
واگذاری اراضی، تیر خلاص بر ژئوپارك قشم
جزیره قشم كه یكی از اصلی ترین مقاصد گردشگری جنوب ایران است، طبیعتی بكر كه این روزها بجای آنكه خودرا برای بهار و میربانی از گردشگران نوروزی مهیا كند، بخاطر ساخت و سازها و واگذاری ها دردمند است.
آگهی كرونایی به مصرف كنندگان مواد مخدر و قلیان
محمدهادی فرح زادی، مسئول كمیته پژوهش كانون سراسری انجمن های صنفی مراكز درمان اعتیاد كشور به دنبال شیوع كرونا در جهان ضمن تاكید بر اینكه معتادان بدلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدنشان جزو گروه های پرخطر مبتلاشدن به ویروس های مختلف به شمار می روند، به قلیانی ها هم آگهی داد و اظهار داشت: كرونا، ویروسی است كه بوسیله تنفس به افراد دیگر منتقل می شود، پس افرادی كه به صورت جمعی و از قلیان مشترك استفاده كنند در صورتیكه یكی از این افراد مبتلا به كرونا ویروس باشد احتمال انتقال این ویروس به سایر افراد جمع بسیار بالا می رود.
تایید نامه محرمانه شورای شهر به شورای نگهبان درباب تخلفات شهرداری تهران
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران از ارائه طرحی به شورای شهر پیرامون حفاظت از ساختمان های دارای معماری معاصر باارزش آگاهی داد و در پاسخ به این پرسش كه اعضای شورای فعلی تهران، به شورای نگهبان، درباب بعضی از تخلفات نامه نوشته اند، اظهار داشت: اصل این مساله را تایید می كنم اما از بیان جزئیات آن باتوجه به این كه این نامه محرمانه است خودداری می كنم.
انسولین قلمی كمبود ندارد
محمد خلیلی، دبیر انجمن داروسازان ایران درباب توزیع انسولین های قلمی اظهار داشت: با تدابیر اندیشیده شده، می توان گفت كمبودی كه در ماه های گذشته وجود داشت، دیگر حس نمی گردد.
دومین قربانیِ كروناویروس در خارج از چین/ لغو سفرهای بین المللی لزوم ندارد
شمار تلفات شیوع كروناویروس كشنده كه به سرعت در چین رو به افزایش است به ۴۲۷ تن رسیده و بیشتر از ۲۰ هزار نفر نیز در جهان به این ویروس مبتلا شده اند.
رئیس شورای شهر تهران:
افزایش عوارض در حد تورم خواهد بود
محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزایش عوارض در شهر تهران برای سال آینده را در حد تورم موجود در جامعه خواند و اضافه كرد: این مساله بوسیله هیأت تطبیق فرمانداری باید به تأیید دولت نیز برسد.
تهران در فه