در هفته اخیر صورت گرفت

كشف بیشتر از ۱۹ تن انواع مواد مخدر و روان گردان

كشف بیشتر از ۱۹ تن انواع مواد مخدر و روان گردان به گزارش خشكشوئی آنلاین معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از كشف بیشتر از ۱۹ تن انواع مواد مخدر و روان گردان در كشور در هفت روز گذشته اطلاع داد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی اظهار داشت: مجموع كشفیات هفته مزبور ۱۹ هزار و ۱۴ كیلوگرم است كه نسبت به هفته گذشته كه ۱۲ هزار و ۵۰۷ كیلوگرم بوده ۳۴ درصد افزایش را نشان داده است.

وی بیان كرد: بیشترین حجم مواد مكشوفه مربوط به تریاك به میزان ۱۴ هزار و ۹۴۷ كیلوگرم بوده است كه ۷۹ درصد مجموع كشفیات را شامل می شود.

این مقام مسئول افزود: همینطور از این میزان، ۲۶۹۴ كیلوگرم حشیش، ۲۴۲ كیلوگرم هرویین، ۶۴ كیلوگرم شیشه، ۱۷ كیلوگرم مرفین، ۴۵۲۵ عدد قرص روان گردان و ۱۰۴۸ كیلوگرم سایر مواد كشف و ضبط شده است.

اصلانی با اشاره به اینكه این میزان از كشفیات طی ۹۱۰ فقره عملیات صورت گرفته است، اظهار داشت: سرانه كشفیات مواد مخدر در این دوره ۲۰.۸۹ كیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار نمود: در هفته اخیر مجموعاً ۴۶۴۸ متهم در ارتباط با جرائم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح كشور دستگیر شده اند كه از این تعداد ۱۵۹ نفر به افترا قاچاق مواد مخدر و روان گردان، ۱۷۲۰ نفر خرده فروش و توزیع كننده مواد و ۲۳۱۵ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند، همینطور ۴۵۴ نفر طی سایر عملیات های در رابطه با مبحث مواد مخدر دستگیر شده اند.

معاون مقابله با عرضه ستاد اضافه كرد: از ۴۵۲۵ عدد قرص های روان گردان مكشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۳۶۰۶ عدد مربوط به استان سمنان است كه نشان دهنده ۸۰ درصد مجموع كشفیات قرص های روان گردان در هفته اخیر است.

اصلانی با اشاره به اینكه بالغ بر ۸۹ درصد كشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان كشور است اظهار داشت: بیشترین حجم كشفیات با ۱۰ هزار و ۱۸۴ كیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است كه معادل ۵۴ درصد كشفیات كشور است و هرمزگان با ۱۶۳۰ كیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۲۱۵ كیلوگرم، كرمان با ۱۱۹۱ كیلوگرم، بوشهر با ۱۱۱۶ كیلوگرم، اصفهان با ۸۵۷ كیلوگرم و تهران با ۷۶۲ كیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاون مقابله با عرضه ستاد اضافه كرد: سهم كشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، كرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از كشفیات كشور در هفته مذكور ۸۰.۵ درصد است.

اصلانی اظهار نمود: طی این مدت، ۱۱۸ دستگاه خودرو، ۲۷ دستگاه موتورسیكلت، ۲ قبضه سلاح و ۱۴ دستگاه موبایل توقیف شد.1397/12/13
13:39:42
5.0 / 5
4440
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین