سند توسعه استان و شهر تهران به فصل همگرایی رسید

سند توسعه استان و شهر تهران به فصل همگرایی رسید خشكشوئی آنلاین: كارگروه آمایش استان تهران با مبحث انطباق سند برنامه شهر تهران با اسناد توسعه ای استان تهران به ریاست رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار گردید.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، در این نشست با عنایت به اثر گذاری مستقیم رخدادهای حاكم برآیند كلان شهر تهران در توسعه شهرستان و استان و مناطق پیرامونی تهران موضوعات مختلفی عنوان شد.
نعمت الله تركی در این نشست با شمردن بعضی از خصوصیت های مهم ساختاری همچون سهم جمعیت استان، در صد مطلق شهرنشینی، اثر بخشی موضوعات تهران بر ساختارهای اقتصادی اجتماعی و فرهنگی در عرصه سرزمین تصریح كرد: فصل جدیدی كه در همراهی اسناد توسعه استان تهران شكل گرفته بدون شك مرهون همگرایی و هم افزایی كل نهادهای مؤثر بخصوص شهرداری تهران با عنایت به كاركردهای بی بدیل این شهر بوده و می تواند در ترسیم و تحقق اسناد چشم انداز كشور جایگاه ویژه ای به خود اختصاص دهد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تشكر از رخدادهای حاكم بر شورا و شهرداری تهران بر برنامه باوری و توسعه محوری فرصت رخ داده را یك واقعه تاریخی عنوان نمود كه می تواند مسیر توسعه آینده مهمترین عرصه جمعیتی و اقتصادی كشور را به شكل مطلوبی محقق كند.
در ادامه جلسه شهرام عدالتی معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با عرضه گزارشی از انطباق رویكردهای ناظر بر برنامه توسعه استان تهران و احكام عرضه شده شورای شهر تهران در مورد برنامه سوم توسعه شهر تهران مبادرت به عرضه هسته های كلیدی و پیشران های توسعه كلان شهر تهران، انطباق وضعیت تهران با رتبه بندی های جهانی از منظر شاخص های زندگی و آرامش، مبحث انطباق احكام قانون برنامه ششم توسعه با لایحه شهرداری تهران و همینطور تجارب جهانی مبحث در چارچوب ۵ فصل بیان نمود. او همینطور مدیریت یكپارچه شهری و ضرورت همگرایی كل دست اندركاران توسعه شهری از یك تلقی مشترك با مفهومی به نام آینده تهران عنوان نمود.
در ادامه نمایندگان دستگاه های اجرایی استان تهران موضوعات مختلفی نسبت به بررسی احكام مندرج در برنامه اقدام و از منظر حوزه های مختلف بخشی و فرابخشی پیشنهاداتی را مطرح نمودند كه مهمترین آن اهمیت دادن به طرح جامع شهر تهران و ضرورت انطباق طرح تفصیلی شهر با راهبردها و برنامه های معین، مشاركت شهروندان در توسعه مدنی و انسان محور شهرسازی، تراكم زدایی و تمركز زدایی از جمعیت و فعالیت در شهر تهران، تخصصی شدن فضاهای اقصادی در تهران، مبحث اثر بخشی مسائل زیست محیطی تهران در عرصه پیرامون آن، استفاده از ایده های نو در راه اندازی بناهای ساختمانی با عنایت به تاب آوری شهر تهران در مقابل بلایای طبیعی بود.
همینطور اعضای جلسه بر ضرورت افزایش شاخص های امنیتی بر شهر تهران را در این سند تاكید كرده و آنرا مهم ترین مبحث توسعه پایدار شهر عنوان كردند.
در انتها جلسه تركی با تشكر از حضور اعضای جلسه اظهار داشت: پنج كمیته كارشناسی متناظر با پنج فصل برنامه سوم توسعه شهر تهران تشكیل و با ریاست دستگاه های اجرایی مرتبط تا ۲۰ اسفند جمع بندی نهایی سند انجام شده تا در صحن شورای شهر تهران با حضور مسئولان استانی و شهری نسبت به بررسی و جمع بندی نهایی اقدام گردد.1397/12/15
22:08:06
5.0 / 5
5163
تگهای خبر: اقتصاد , پارچه , توسعه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین