آغاز طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفندماه

آغاز طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفندماه خشكشوئی آنلاین: معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند ماه امسال آغاز می شود و تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت و در این بازه زمانی، مراكز هدایت عملیات بحران(EOC) دانشگاه ها و وزارت بهداشت به صورت شبانه روزی فعال خواهند بود.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر قاسم جان بابایی با بیان این مطلب گفت: در طرح سلامت نوروزی همانند سالهای گذشته، ایستگاه های سلامت در سطح كشور و دانشگاه های علوم پزشكی برپا می شوند و نقشه ارجاع در دانشگاه ها مشخص شده كه مصدومان و بیماران بر مبنای اعلام دیسپچ به مراكز درمانی منتقل شوند.
وی با اشاره به انجام هماهنگی های لازم با سازمان نظام پزشكی، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و هلال احمر برای عرضه خدمات بهتر به مسافران نوروزی، اشاره كرد: یكی از مشكلاتی كه هر سال داریم، كمبود پزشك عمومی است كه می توان از نیروهای درمانی و حتی مدیران بیمارستان ها و شبكه های بهداشتی و درمانی به بهترین نحو بهره برد.
معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تاكید بر ضرورت بازدیدهای مستمر مدیران و مسئولان دانشگاه ها از مراكز بهداشتی و درمانی، اظهار داشت: همه معاونین وزارت بهداشت در روزهای نوروز از استان های مختلف بازدید می كنند و انتظار داریم كه اعضای هیات رییسه دانشگاه های علوم پزشكی هم از این مراكز بازدید كنند.
جان بابایی اشاره كرد: در روزهای نوروز بیمارستان های بخش خصوصی حتما باید تمام ظرفیت اورژانس و ۵۰ درصد از ظرفیت بخش های بیمارستانی را فعال نگه داشته باشند و تمام درمانگاه های شبانه روزی مكلف هستند كه در طول ایام فعال باشند.
بنابر اعلام وبدا، وی تصریح كرد: امسال هم همانند سال قبل برنامه ریزی های لازم برای عرضه خدمات اورژانسی دندانپزشكی در روزهای تعطیلات نوروزی انجام شده و در هر استان و دانشگاه علوم پزشكی یك یا دو بیمارستان باید خدمات دندانپزشكی شبانه عرضه كنند.
معاون درمان وزارت بهداشت اشاره كرد: آمبولانس های اورژانس زمانی كه بیماران و مصدومان را به بیمارستان ها و مراكز درمانی تحویل می دهند باید به سرعت ترخیص شوند و هر بیمارستانی كه مبادرت به نگه داشتن آمبولانس كند، در اعتباربخشی گرفتار مشكل می شود. همه موسساتی كه از دانشگاه های علوم پزشكی مجوز گرفته اند، باید بخش های تصویربرداری شبانه روزی فعال داشته باشند.1397/12/17
00:41:03
5.0 / 5
5208
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین