رئیس كمیته امداد خبر داد

كمك ۲۱ میلیارد تومانی مردم برای سیل زدگان استان های شمالی

كمك ۲۱ میلیارد تومانی مردم برای سیل زدگان استان های شمالی خشكشوئی آنلاین: رئیس كمیته امداد اظهار داشت: تا اختتام روز دهم فروردین، هفت میلیارد كمك نقدی و ۱۴ میلیارد تومان كمك كالایی از طرف مردم نیكوكار برای نمایش به سیل زدگان شمال كشور به كمیته امداد اختصاص یافته است.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سیدپرویز فتاح با تشریح عملكرد و اقدامات كمیته امداد در خدمات رسانی به مددجویان سیل زده در استان های شمالی كشور، اضافه كرد: تابحال چندین نوبت بسته غذایی بین خانواده های مددجویان لطمه دیده در استان گلستان، مازندران و خراسان شمالی توزیع شده است.
وی با اشاره به اینكه كمیته امداد و هلال احمر نسبت به دریافت كمك های مردمی برای سیل زدگان اقدام نموده اند، اشاره كرد: كمیته امداد سپس انجام امدادرسانی اولیه توسط هلال احمر، از پنجمین روز سپس حادثه جذب كمك های مردمی را شروع كرد و تا اختتام روز دهم فرودین ماه، هفت میلیارد تومان كمك نقدی از طرف مردم نیك اندیش به كمیته امداد واریز شده است. همین طور كمك های كالایی به ارزش بیشتر از ۱۴ میلیارد تومان دریافت و به مناطق سیل زده ارسال شده است.
فتاح با تاكید بر اینكه مستمری فروردین ماه مددجویان لطمه دیده از سیل به صورت سه برابری پرداخت می شود، افزود: این مستمری تا سقف ۱، ۵ میلیون تومان برای هر خانواده، آخر فروردین ماه به حساب مددجویان واریز خواهد شد.
رئیس كمیته امداد با اشاره به اینكه حدود ۳۵۰۰ خانواده تحت پوشش این نهاد در سیل اخیر در استان های شمالی كشور گرفتار لطمه شدند، افزود: خوشبختانه در این حادثه هیچ موردی از فوتی یا جراحتی در بین مددجویان كمیته امداد گزارش نشد.
رئیس كمیته امداد اشاره كرد: گزارش خدمات نمایش شده به زلزله زدگان و هزینه كرد كمك های مردمی را به صورت دوره ای به مردم عزیز ایران گزارش خواهیم داد.
وی با تقدیر از مشاركت مردم نیكوكار برای كمك به هموطنان گرفتار سیل در استان های شمالی و دیگر مناطق كشور، اظهار داشت: اطمینان می دهیم از محل كمك های مردمی و حمایت های دولت و دیگر دستگاه ها، برای تمامی ۳۵۰۰ خانواده مددجویان سیل زده، تمامی لوازم خانگی و ضروری زندگی را تامین نماییم.
رئیس كمیته امداد اضافه كرد: تعمیر منازل لطمه دیده مددجویان و ساخت منازل تخریب شده بطور كامل از طرف كمیته امداد صورت خواهد گرفت و مددجویان نباید نگرانی از این بابت داشته باشند.
فتاح از واریز كمك نقدی به حساب مددجویان سیل زده از محل كمك های مردمی اشاره نمود و اظهار داشت: كمیته امداد تا سقف ۷۰۰ هزار تومان كمك بلاعوض به خانواده های لطمه دیده از سیل پرداخت كرده است تا با تشخیص خود به تهیه اقلام ضروری بپردازند.
وی پرداخت وام قرض الحسنه پنج میلیون تومانی به مددجویان را یكی دیگر از خدمات انجام شده برای خانواده های سیل زده اعلام نمود و اضافه كرد: این وام با شرایط آسان از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به مددجویان لطمه دیده از سیل پرداخت می شود.
رئیس كمیته امداد همین طور از استمهال وام های اشتغال مددجویان گرفتار در سیل آگاهی داد و اشاره كرد: حدود ۶۰۰ طرح اشتغال مددجویان در سیل استان های شمالی گرفتار خسارت شد كه كمیته امداد به همین دلیل علاوه بر استمهال وام های قبلی، وام های جدید تا سقف ۳۰ میلیون تومان و در مواردی تا سقف ۵۰ میلیون تومان به مددجویان پرداخت می كند.
فتاح از مشاركت دیگر نهادها در نمایش خدمات به مددجویان سیل زده قدردانی نمود و اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هزار بسته لوازم خانگی شامل یخچال، فرش و دیگر اقلام ضروری را تهیه كرده كه از فردا میان مددجویان توزیع می شود. همین طور بنیاد مستضعفان هزار تخته فرش به خانواده های مددجویان مختص كرده است.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، وی با تشریح روش های دریافت كمك های مردمی از طرف كمیته امداد، اظهار داشت: مردم نیكوكار ایران می توانند با شماره گیری كد #۹۹*۸۸۷۷* یا بوسیله واریز كمك های خود به شماره كارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰ و یا شماره حساب ۳۳۳۳ نزد بانك ملی ایران با شماره سیبای ۰۱۰۳۳۳۳۳۳۳۰۰۰ در بازسازی منازل تخریب شده در سیل و تهیه اقلام ضروری سیل زدگان مشاركت كنند.1398/01/11
15:04:46
5.0 / 5
5421
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین