پیش بینی آغاز بارش های جدید از جمعه

پیش بینی آغاز بارش های جدید از جمعه خشكشوئی آنلاین: مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از فعالیت موج بارشی جدید در ایران از جمعه (۲۳ فروردین) آگاهی داد و اظهار داشت: بارش ها سیل آسا نیست اما احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه از جمعه شب (۲۳ فروردین) یك سیستم بارشی از غرب وارد ایران می شود، اظهاركرد: این سامانه در ایام شنبه و یكشنبه هفته آینده (۲۴ و ۲۵ فروردین) سبب بارش باران در جنوب كشور در استان های بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان، كرمان و سیستان و بلوچستان می شود كه این بارش ها همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

این كارشناس سازمان هواشناسی اضافه كرد: از بعدازظهر شنبه (۲۴ فروردین) تا بامداد روز دوشنبه (۲۶ فروردین)، نیمه شرقی ایران تحت تاثیر سامانه بارشی قرار دارد كه بارش ها در شرق مازندران و استان گلستان قابل توجه تر و شدیدتر خواهد بود و می تواند طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر را به دنبال داشته باشد.
بارش ۱۰۰ میلی متری در مازندران و گلستان
مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد مفهوم بارش تجمعی كه امروز در كانال های مختلف خبری عنوان شد، اشاره كرد: بارش تجمعی به مجموع مقدار بارش طی ۲۴ ساعت گفته می شود. پیش بینی می شود مجموع بارش ها در شمال كشور در شرق مازندران و گلستان از شنبه تا بامداد دوشنبه (۲۴ تا ۲۶ فروردین) حدود ۱۰۰ میلی متر باشد.

وظیفه در پاسخ به این پرسش كه آیا از شنبه (۲۴ فروردین) بارش ها سیل آسا خواهد بود و همه مناطق كشور را فرا می گیرد، اظهار داشت: از شنبه بارش ها سیل آسا نیست. بارش های بهاری است البته باید نكات ایمنی برای پیشگیری از طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی لحاظ شود. ضمن اینكه شمال كشور به سبب وجود آبگرفتگی شرایط خاصی دارد.
بارش هفته بعد خوزستان و لرستان شدید نیست
وی با اشاره به اینكه مناطق جنوب غرب ایران چندان تحت تاثیر این سامانه بارشی نخواهد بود، اظهار داشت: در این مناطق بارش داریم اما چندان شدید نیست و شدت این سامانه به اندازه سامانه های قبلی نخواهد بود كه بتواند لطمه جدی وارد كند.

این كارشناس سازمان هواشناسی در مورد وضعیت بارش ها در استان های خوزستان و لرستان اظهار نمود: در خوزستان بارش داریم اما در شمال این استان و استان های لرستان و ایلام بارش ها خیلی شدید نیست.

وی افزود: برای روز دوشنبه (۲۶ فروردین) استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش خواهند داشت.

گفته می شود كه هواشناسی اروپا زنگ خطر را برای هفته آینده به صدا درآورده است، وظیفه در پاسخ به این پرسش كه آیا اید ادعا صحت دارد، اظهار داشت: نه این شایعه است و زنگ خطری در كار نیست.

وظیفه اشاره كرد: تا روزهای ابتدایی هفته آینده خروجی مدلها امكان دارد تغییراتی داشته باشد. به همین علت اطلاعات بطور مرتب به روزرسانی می شود.
1398/01/20
14:33:32
5.0 / 5
5019
تگهای خبر: آب , باران , سیستم , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین