توسعه دوچرخه اشتراكی و مسیرهای ویژه دوچرخه سواری در سال ۹۸

توسعه دوچرخه اشتراكی و مسیرهای ویژه دوچرخه سواری در سال ۹۸ خشكشوئی آنلاین: معاون حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهران از توسعه خطوط ویژه دوچرخه سواری و دوچرخه اشتراكی در سطح شهر تهران بعنوان یكی از برنامه های مدیریت ترافیك شهرداری امسال آگاهی داد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محسن پورسیدآقایی اشاره كرد: تهران شهری است كه معابرش مملو از انبوه وسائل نقلیه بوده كه متاسفانه با اولویت تردد خودروهای شخصی طراحی شده است؛ بزرگراه های متعدد، تقاطع های غیر هم سطح زیاد، پاركینگ ارزان و رایگان، اعمال جرایم نه چندان زیاد و... همگی موجب تشویق استفاده از خودروهای شخصی در سطح معابر شده است.

معاون حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهران اظهار داشت: اگر می خواهیم با مشكلاتی مثل ترافیك، آلودگی هوا، آلودگی صوتی و كم تحركی شهروندان مبارزه نماییم باید شهروندان را تشویق نماییم كه ضمن تغییر سبك زندگی از وسایل پرتحرك تری برای حمل ونقل استفاده كنند كه با ترویج دوچرخه سواری می توان بر موضوعات كاهش مصرف سوخت های فسیلی، كاهش انتشار گازهای گلخانه ای، كاهش آلودگی هوا و تضمین سلامت شهروندان اثرگذار بود.

پورسیدآقایی با اشاره به اینكه خیلی از معابر تهران دارای پتانسیل بسیار مناسبی برای توسعه مسیرهای دوچرخه سواری و برقراری ارتباط با ایستگاه های مترو و پارك های بزرگ است اشاره كرد: به كارگیری سامانه های مدرن و روش های جدید حمل ونقل شهری، در شهرهایی كه ترافیك و آلودگی شدیدی دارند، دارای جایگاهی ویژه و با اهمیت می باشد.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهران؛ معاون شهردار تهران بر ضـرورت پـرداختن بـه سامانه های غیرموتوری خصوصاً دوچرخه كه برای سفرهای تا ۵ كیلومتری می تواند جایگزین خودرو شـود اصرار كرد و اظهار داشت: دوچرخه سواری در صـورت تركیب با حمل ونقل عمومی تأثیرات مثبت بسیاری را به دنبال خواهد داشت.1398/01/24
15:08:28
5.0 / 5
4391
تگهای خبر: آلودگی , توسعه , سلامت , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین