ارزیابی عملكرد سال قبل شهرداری در مناطق و محلات

ارزیابی عملكرد سال قبل شهرداری در مناطق و محلات خشكشوئی آنلاین: معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، از ارزیابی عملكرد شهرداری در سطح مناطق و محلات در سال ۹۷ و همین طور تهیه گزارشی از عملكرد برنامه دوم توسعه شهرداری تهران آگاهی داد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سكینه اشرفی با اشاره به اینكه در سال ۹۷ نگاه ویژه ای به ارزیابی عملكرد اقداماتی كه در شهرداری انجام شد داشتیم، اظهار نمود: ارزیابی عملكرد در مقطع ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ در سطح مناطق، سازمان ها و شركت ها انجام شد با این رویكرد كه اقدامات شهرداری تهران چه اثربخشی روی شهروندان تهرانی داشته است.
به قول وی این ارزیابی هم رویكرد اثربخشی داشت كه بر مبنای پرسشنامه یا برپایه پیمایش هایی كه مركز مطالعات هر ۶ ماه یكبار انجام می دهد و هم بحث ارزیابی كارآیی اقدامات متعددی كه در مناطق، سازمان ها و شركت ها در حال انجام می باشد، بود.
معاون شهردار تهران، از ارائه این ارزیابی عملكرد در نشست شورای معاونان اطلاع داد و اظهار داشت: این ارزیابی عملكرد به برخی پرسش ها مانند اینكه آیا شهرداری به صورت مثال با راه اندازی ایستگاه مترو در منطقه ای توانسته رضایت مردم را جلب نماید یا نه؟ پاسخ داده است. این مورد برای ما مهم می باشد، چون كه شهرداری كارهای زیادی در سطح شهر انجام می دهد، اما شاید مردم از عملكرد ما رضایت نداشته باشند.
اشرفی توضیح داد: بخش دیگر مربوط به ارزیابی عملكرد از بعد نتایج است؛ شهرداران مناطق و روسای سازمان ها و شركت ها وظایفی بر عهده دارند كه باید بر طبق این وظایف كارهایی را انجام دهند. این اقدامات شاخص مند شده و بر مبنای آن شاخص ها حوزه های مختلف شهرداری ارزیابی شده اند.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، با اشاره به اینكه با ارزیابی عملكردها به دنبال نمره دادن و رتبه بندی به مناطق و سازمان ها نبودیم، اظهار داشت: در سال ۹۷ چالش های مختلفی برپایه این شاخص ها شناسایی شد كه در حوزه های مختلف شهرداری بوده است. بحث ما این بود كه در سال اول اجرای برنامه سوم شهر تهران بتوانیم شرایط موجود را تبیین و برنامه عملیاتی را بر آن اساس تدوین نماییم.
وی درباره نتیجه ارزیابی هم توضیح داد: نظرات مردم منطقه به منطقه متفاوت بود و نتیجه ارزیابی هم به شهرداران مناطق و هم شورای معاونان ارائه شد. بعد از آن هم همكاران ما در حوزه تشكیلات و بهبود رورش ها و مناطق و سازمان ها برای شاخص های متوسط به پایین، بهبود روش ها را مدنظر قرار دادند كه چالش ها ارزیابی شود كه چرا اثربخشی پایین بوده و شهروندان از برخی اقدامات شهرداری رضایت ندارند.
گزارش عملكرد ۵ ساله برنامه دوم توسعه شهرداری
معاون شهردار تهران در ادامه از تهیه گزارش عملكرد ۵ ساله برنامه دوم توسعه شهرداری تهران اطلاع داد و اظهار داشت: به دنبال این هستیم كه تا چه اندازه این برنامه در مقام اجرا موفق بوده و اصلا چرا بعضی از احكام برنامه دوم عملی نشده است. در واقع می خواهیم نقاط ضعف را شناسایی و صدمه شناسی نماییم و مواردی كه نیاز است را برای برنامه سوم مدنظر قرار دهیم.
بنا براعلام شهرنوشت، به قول اشرفی؛ اعتبارات بودجه سازمان ها، شركت‎ها، معاونت ها و مناطق آماده شده و در انتظار دستور ابلاغ از جانب شهردار تهران است.1398/01/28
13:52:38
5.0 / 5
5075
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین