كدام كشورها به سیل زدگان ایران كمك كردند؟

كدام كشورها به سیل زدگان ایران كمك كردند؟ خشكشوئی آنلاین: سیل ویرانگر، نگاه جهان را به استانهای ویران شده ایران، خیره كرد. ضرورت كمك رسانی به سیل زدگان درحد و مقیاس جهانی، موجب شد تا در كشورهای زیادی، مردم و دولت، دست در دست هم بدهند تا برای كاهش درد مردم سیل زده، اقدام نمایند.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، «خبرآنلاین» در ادامه نوشت: در ایران هم چهره های مذهبی و مورد رجوع مردم اعلام نمودند می توان قسمتی از وجوهات شرعی را به سیل زدگان اهدا كرد. اجازه آیت الله صافی برای دادن قسمتی از سهم امام به سیل زدگان، قسمتی از مجوزات شرعی است كه در ایام اخیر از طرف مراجع تقلید صادر گردیده است.

مردم در ایران، شق القمر كردند و اینفوگراف كمك های مردم نشان داده است ركوردشكنی بسیج مردمی برای بازسازی مناطق سیل زده، بی نظیر بوده است.

با این همه، تحریم های آمریكا موجب شد تا ایران نتواند از كمك های نقدی خارجی برای كاهش مشكلات سیل زدگان برخوردار شود. توضیح رئیس هلال احمر درباره دریافت كمك خارجی برای سیل زدگان نشان داده است هیچ گونه كمك نقدی از طرف خارجی ها، امكان ارسال به ایران را نداشته است. حتی اطلاعیه رسمی هلال احمر درباره دریافت نكردن كمك های نقدی خارجی هم صادر شد تا نشان دهد تحریم های آمریكایی چقدر می تواند غیرانسانی و ضدبشری باشد.

رفتار غیرانسانی آمریكا در تحریم كمك های بشردوستانه به سیل زدگان ایرانی موجب شد گوترش درباره كمك به سیل زدگان واكنش نشان دهد و بگوید باید این كمك ها از تحریم مستثنی شود.

در داخل كشور هم واكنش های متعددی درباره تحریم كمك های بشردوستانه برانگیخته شد. همچون رئیس جامعه پزشكان تحریم كمك به سیل زدگان را محكوم نمود.

البته برخی نهادهای بین المللی حقوق بشری توانستند با وجود تحریم های آمریكا كمك های خودرا به ایران برسانند. همچون محموله كمك های یونیسف به كودكان سیل زده ایرانی به كشور وارد شد و به دست كودكان سیل زده رسید. همین طور توضیح اروپا برای ارسال كمك به سیل زدگان ایرانی نشان داد این كشور تمایل زیادی دارد برای كمك به سیل زدگان، اقدامات بشردوستانه خودرا اجرایی سازد. در این راستا كمك ۱.۲ میلیون یورویی اتحادیه اروپایی امكان ارسال به ایران پیدا كرد كه البته واكنش های مختلفی را در كشور برانگیخت. عده ای از مردم نیازمند و سیل زده، از این كمك اروپایی ها قدردانی كردند و برخی سیاسیون كه ظاهرا قصد حضور در انتخابات آینده ریاست جمهوری را دارند، چندان روی خوش به این اتفاق نشان ندادند. فتاح هم گفت اتحادیه اروپایی با كمك ناچیزش به ملت ایران اهانت كرد. اینجاست كه برخی افراد برای یافتن چاره ای جهت تامین منابع مالی بازسازی مناطق سیل زده، طرح دادند، همچون برخی نمایندگان مجلس ۴ پیشنهاد دادند تا دولت برای جبران خسارات سیل از منابع مالی خاصی استفاده كند!

كمك های خارجی در راه استان های سیل زده

شاید نخستین كمك های خارجی به استان های سیل زده از طرف همسایه غربی رسید. كاروان امدادی نجبای عراق چند روز سپس فرونشستن سیل در لرستان، وارد كشور شد و سپس آن، حشد الشعبی هم كمك های خودرا به ایران ارسال كرد. تصاویری كه از نخستین محموله كمك عراقی ها در شبكه های اجتماعی انتشار یافت، موجب شد تا دیگر مقامات بین المللی هم هوشیار شوند و آستین ها را بالا بزنند. همچون پاپ فرانسیس ۱۰۰ هزار یورو به سیل زدگان اهدا كرد.

كشورهای منطقه و همسایگان مرزهای آبی كشور هم برای كمك رسانی اعلام آمادگی كردند و عربستان و امارات هم گفتند كمك هایی را برای سیل زدگان ارسال می كنند. سپس مدتی این وعده ها محقق شد و حتی عربستان اعلام نمود وزن كمك های این كشور به سیل زدگان ایران ۹۵ تُن شده است.

سایر كشورهای منطقه همچون عمان هم در این امر بشردوستانه مشاركت كردند و در نهایت، سه فروند هواپیمای نظامی هم كمك های عمان را به ایران رساندند. همسایه شمالی ما به شكل دیگری كمك رساند. اهالی جمهوری آذربایجان اما كمك های خودرا به صورت زمینی برای سیل زدگان ارسال كردند.

ولی در میان همسایگان، پاكستانی ها شاید از منظر خاصی، استثنا بودند. آنها در مساجد آستین بالا زدند و برای سیل زدگان ایرانی كمك جمع كردند. غیرت مذهبی پاكستانی ها و تصاویر متعددی از جمع آوری كمك برای سیل زدگان در پاكستان منتشر و موجب شد تا هواپیماهای متعددی از كمك های مردم مسلمان این كشور پر شده و به مقصد ایران بارگیری شود. سپس چند روز نماینده نیروهای مسلح آگاهی داد پاكستان یك فروند هواپیما را برای رساندن كمك های خود مهیا كرده است كه البته بعدا كمك های پاكستانی ها به ۲ هواپیما رسید.

كویت هم یك محموله از كمك های خودرا برای سیل زدگان ارسال كرد و البته كویت باز هم كمك فرستاد و دومین محموله كمك هایش به دست سیل زدگان رسید و سپس مدتی هم هلال احمر كویت جزئیات كمك این كشور به سیل زدگان را منتشر نمود.

كشور دیگری كه در این كار بزرگ شركت كرد، روسیه بود كه ۴ كامیون كمك فرستاد. البته كامیون های روسی به صورت زمینی، كمك های روس ها را برای سیل زدگان آوردند.

اروپایی ها هم اهتمام كردند از قافله عقب نمانند و فرانسه هم كمك های خودرا به صورت هوایی فرستاد. همین طور آلمان كمك های خودرا برای سیل زدگان فرستاد. در این میان فیلم فرود هواپیمای كمك های آلمان به سیل زدگان در شبكه های اجتماعی با استقبال زیاد كاربران مواجه گردید. ولایتی هم گفت كمك های ایتالیایی ها به فاصله یك روز به ایران رسیده است. همین طور چین گفت برای كمك به سیل زدگان ایران آماده است.
1398/02/01
15:59:48
5.0 / 5
5270
تگهای خبر: آب , بازسازی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین