آسم نخستین دلیل غیبت از مدرسه در كودكان

آسم نخستین دلیل غیبت از مدرسه در كودكان خشكشوئی آنلاین: رئیس انجمن آسم و آلرژی آسم را شایع ترین بیماری مزمن دوران كودكی خواند و اظهار داشت: سالانه ۱۵ میلیون نفر در دنیا به علت آسم گرفتار ناتوانی می شوند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر مصطفی معین رئیس همایش روز جهانی آسم و آلرژی كه در محل بیمارستان طبی كودكان برگزار شد، اظهار داشت: از ۲۲ سال گذشته، سازمان بهداشت جهانی نخستین یكشنبه ماه می را بعنوان روز جهانی آسم و آلژی نامگذاری كرد كه در ایران هم از همان سال با كمك وزارت بهداشت این مراسم برگزار می گردد.
وی ادامه داد: بیشترین هدف این همایش آموزش برای پیشگیری و كنترل آسم است. این هدف در دو قالب آموزش عمومی و تخصصی دنبال می شود. شعار امسال این همایش« شیوع رو به رشد آسم را متوقف كنیم» است.
وی ادامه داد: آسم شایع ترین بیماری مزمن دوران كودكی است. در بزرگسالان هم در رتبه دوم شیوع قرار می گیرد. همینطور آسم نخستین دلیل غیبت از مدرسه در كودكان و نخستین علت غیبت از كار در بزرگسالان است. شاخص ایجاد ناتوانی در بیمار هم در رتبه ۲۵ قرار داشته و سالانه ۱۵ میلیون نفر به علت آسم گرفتار ناتوانی می شوند.
معین افزود: در سطح جهانی دلیل اصلی مرگ و میر به علت بیماری های مزمن غیر واگیر است كه یكی از مهم ترین آنها بیماری آسم شناخته شده است. در سال ۹۵ در كشور ما حدود ۸۲ درصد مرگ و میر به دلیل بیماری های مزمن غیرواگیر بوده كه از این آمار، چهار درصد متعلق به بیماری های تنفسی است؛ عواملی همچون دود سیگار، آلودگی هوا، آلاینده های داخل منازل، عدم تحرك، چاقی، مصرف الكل و بخصوص ژنتیك از مهم ترین عوامل مبتلا شدن به بیماری های تنفسی شناخته می شوند.
معین افزود: آسم در كودكان حدود۸۰ درصد و در بزرگسالان حدود ۵۹ درصد به علت زمینه های ارثی اتفاق می افتد. شاید علم آنقدر پیشرفت نكرده باشد كه بتوان از راه ژنتیك این بیماری را درمان كرد، اما با درمان دارویی و آموزش می توان از پیشرفت بیماری جلوگیری كرد.
او در آخر در مورد تفاوت میزان شیوع آسم در كشورهای در حال توسعه با كشورهای توسعه یافته اظهار داشت: در كشورهای توسعه یافته شیوع آسم نسبت به كشورهای در حال توسعه بیشتر، اما شدت آن كمتر است. این در حالیست كه در كشورهای در حال توسعه شدت آسم به علت فقر فرهنگی، اقتصادی و... بیشتر است.
در ادامه، دكتر فلاح پور - دبیر علمی این همایش هم با اشاره به وجود باورهای غلط در مورد آسم و آلژی اظهار داشت: این بیماری یك بیماری مزمن است كه درمان آن با آنتی بیوتیك ها میسر نیست و شناساندن این طب به عموم جامعه كاری جمعی است.
منبع:

1398/02/10
13:29:40
5.0 / 5
5137
تگهای خبر: آلودگی , آموزش , اتو , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین