با هدف مقابله با آلودگی هوا انجام می شود

اجرای طرح خیابان های باز در پایتخت اسكاتلند

اجرای طرح خیابان های باز در پایتخت اسكاتلند خشكشوئی آنلاین: به دنبال اجرای طرحی در شهر ˮادینبراˮ، دومین شهر بزرگ و پایتخت اسكاتلند از این پس عبور و مرور خودرو ها و دیگر وسایل نقلیه موتوردار در خیابان های این شهر در طول اجرای طرح ˮخیابان های بازˮ در روز یكشنبه اول هر ماه ممنوع خواهد بود.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، به دنبال اجرای رویداد "خیابان های باز"در نخستین یكشنبه ماه جاری میلادی به منظور كاهش آلودگی هوا خیابان های مركز "ادینبرا" برای عبور و مرور خودرو ها مسدود شدند.
خیلی از شهرها در سراسر جهان، خیابان های خودرا بطور موقت و در رویه ای منظم به روی عابران پیاده و مردم گشوده و آنها را برای تردد خودرو ها، وَن ها، و دیگر وسایل نقیله موتوردار مسدود می كنند.
شورای شهر ادینبرا اعلام نموده كه نخستین شهر در انگلیس است كه به جنبش "خیابان های باز" پیوسته و برای یك دوره ۱۸ ماهه آزمایشی از این پس خیابان های شهر را در نخستین یكشنبه هر ماه به روی خودرو ها خواهد بست.

یك عضو شورای این شهر در این مورد اظهار نمود: ما شاهدیم كه چگونه طرح های مشابه در سطح بین المللی با تشویق سفرهای فعال، بهبود كیفیت هوا و ایجاد فضای امن تر و آرام تر محك زده شده و برای شكل گیری این وضعیت در پایتخت اسكاتلند بی صبرانه چشم انتظاریم.
وی هم چنین اضافه كرد: تغییرات اقلیمی یك تهدید واقعی برای جامعه است، واضح است كه باید در این زمینه اقدامی نماییم و رویداد "خیابان های باز" بدون شك یك قدم در راه درست است. همین طور از صمیم قلب متعهد به ایجاد شهری قابل دسترسی، پایدار و دوستانه هستیم.
به نوشته روزنامه گاردین، یوگا در فضای باز، بازی با شطرنج های غول پیكر، پخش موسیقی و تای چی همچون فعالیت هایی بود كه روز یك شنبه در خیابان های شهر ادینبرا انجام شد.1398/02/16
14:47:54
5.0 / 5
5634
تگهای خبر: آلودگی , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین