نظارت پنج لایه ای وزارت بهداشت بر اجرای بسیج ملی كنترل فشار خون

نظارت پنج لایه ای وزارت بهداشت بر اجرای بسیج ملی كنترل فشار خون خشكشوئی آنلاین: معاون فنی دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت از نظارت پنج لایه ای بر اجرای بسیج ملی كنترل فشار خون در كشور اطلاع داد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا مغیثی اظهار داشت: این نظارت از سطح ستاد وزارت بهداشت آغاز می شود و تا سطح خانه بهداشت در روستاها ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: ستاد وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشكی قطب و غیرقطب، مراكز جامع خدمات سلامت در شهرستان ها، پایگاه سلامت در شهر، خانه بهداشت در روستا و ایستگاه هایی كه در محل تجمع مردم برای سنجش فشار خون ایجاد می شوند، در این طرح مورد نظارت و پایش قرار می گیرند.
وی هدف از پایش بسیج ملی را نظارت بر حسن اجرای انجام كار در طول دوره بسیج ملی و شناسایی ناكارآمدی ها، نابسامانی ها، اشكالات برنامه و انطباق وضع موجود با وضعیت مطلوب برنامه اعلام نمود و اظهار داشت: در طول اجرای بسیج ملی اهداف كوچك تری همچون حصول اطمینان از ابلاغ كلیه دستورالعمل ها به تمامی پرسنل و اطمینان از ابلاغ آن به كارگزاران، راهنمایی، هدایت و آموزش كاركنان در صورت لزوم، استفاده بهینه از منابع، نظم كاری بیشتر، ایجاد انگیزه در كاركنان، حفظ وحدت و یكپارچگی در میان كاركنان، وحدت رویه از ستاد تا سطح مركز خدمات جامع سلامت را هم دنبال می نماییم.
مغیثی افزود: ناظران موظف می باشند بازخوردها را همان روز به سطح بالاتر گزارش كرده و ملزم به رفع كاستی ها هستند. چنانچه لازم به ورود به یك مساله از سطح بالاتر از ناظر باشد، برای رفع مشكل سطح بالاتر ورود می كند و كلیه فعالیت ها در ستاد هم رصد خواهد شد.
معاون دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: برآورد ما این است كه 15 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال، فشار خون دارند كه 50 درصد شناسایی شده اند و از این تعداد 50 درصد درمان می گیرند و فقط 20 درصد كنترل موثر دارند.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی ادامه داد: ازاین رو حدود 6 تا 7 میلیون بیمار فشار خون ناشناخته داریم كه این بسیج ملی كمك می نماید كه حداقل 2 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال از وجود یا فقدان فشار خون آگاه شوند و اگر مبتلا هستند فشار خون خویش را كنترل كنند.
مغیثی بیان داشت: انتظار داریم حداقل یك میلیون نفر در این كمپین درمان موثر بگیرند و پس از اتمام طرح هم در اختیار سیستم نظام سلامت در شهرها، روستاها و حاشیه شهرها باشند.1398/03/05
14:23:34
5.0 / 5
4753
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین