ابلاغیه سازمان بوستان های تهران برای حذف گیاهان بومی خود رو

ابلاغیه سازمان بوستان های تهران برای حذف گیاهان بومی خود رو خشكشوئی آنلاین: مدیرعامل بوستان ها و فضای سبز شهر تهران اعلام نمود طی ارسال ابلاغیه به مناطق بیست و دوگانه، كنترل مكانیكی و حذف گیاهان بومی خود رو در عرصه جنگلكاری ها و بوستان های بزرگ شهری ممنوع شده است.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، علی محمد مختاری در واكنش به آگهی اعضای شورای شهر مبنی كاشت گیاهان غیر بومی و افزایش سفید بالك ها در پایتخت اظهار نمود: حشرات بزرگترین رده موجودات زنده را در روی كره زمین می سازند به نحوی كه جمعیت آنها به ازای هر فرد 200 میلیون تخمین زده شده است.
وی افزود: از همین رو افزایش جمعیت و طغیان آنها به دلیلهای مختلف همچون تغییرات اقلیمی، قدرت تكثیر فراوان، پیدا كردن میزبان مناسب، كاهش یافتن حشرات مفید و.... امری طبیعی شمرده می شود.
بگفته مختاری از نمونه های بارز آن می توان به طغیان و مهاجرت ملخ ها در نواحی جنوبی كشور یا هجوم پروانه ها به حاشیه جنوب شرق تهران امسال اشاره نمود.
مدیرعامل بوستان ها و فضای سبز شهر تهران اشاره كرد: با این وجود سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران به منظور حفظ ذخایر ژنتیكی گیاهان بومی و جایگزینی گونه های گیاهی آبدوست با آنها و همین طور تقویت فون حشرات مفید، طی ارسال ابلاغیه به مناطق بیست و دوگانه، كنترل مكانیكی و حذف این گیاهان بومی خودرو را در عرصه جنگلكاری ها و بوستان های بزرگ شهری ممنوع كرده است.
بر طبق گزارش شهرنوشت، مختاری اشاره كرد: ضمناً طی سال های اخیر كاشت انواع گونه های گیاهی بومی، مقاوم به كم آبی و سازگار با اقلیم كلان شهر تهران در دستوركار اكید پروژه های فضای سبز و جنگلكاری ها قرار گرفته است.
منبع:

1398/03/09
14:18:29
5.0 / 5
4850
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین