در صورت مفقود شدن دفترچه بیمه سلامت، چه باید كرد؟

در صورت مفقود شدن دفترچه بیمه سلامت، چه باید كرد؟ خشكشوئی آنلاین: مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت به برخی مواردی كه بیمه شدگان باید به آن توجه نمایند اشاره نمود و اظهار داشت: درخواست تجویز خدمات غیرضروری از قبیل دارو، ام آر آی، سی تی اسكن و... علاوه بر تحمیل هزینه اضافی به نظام سلامت، امكان دارد برای بیماران نیز عوارض جانبی داشته باشد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محمد هاشمی از بیمه شدگان خواست كه به هیچ عنوان دفترچه بیمه خودرا برای استفاده در اختیار دیگران قرار ندهند و اظهار داشت: افراد باید در حفظ دفترچه بیمه درمانی خود دقت كنند؛ چونكه در صورت مفقود شدن به هر علت، مشمول دوره انتظار یك ماهه می شوند.
وی افزود: بیمه شدگان باید دقت كنند كه در هر بار ویزیت شامل تجویز دارو، آزمایش و دیگر موارد فقط یك برگ از دفترچه كه همان نسخه پزشك و به صورتی حق الزحمه پزشك از بیمه سلامت ایران هم به حساب می آید؛ جدا شود.
مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: صدور مجدد برای دفترچه هایی كه زودتر از سه ماه به اتمام می رسند منوط به تائید اداره نظارت و ارزشیابی اداره كل بیمه سلامت است.
وی با اشاره به اینكه امكان تایید اینترنتی نسخه های پزشكی دارویی در تمامی داروخانه های طرف قرارداد وجود دارد؛ اضافه كرد: درخواست تجویز خدمات غیرضروری از قبیل دارو، ام آر آی، سی تی اسكن و موارد مشابه علاوه بر تحمیل هزینه اضافی به نظام سلامت، می تواند برای بیمه شده نیز عوارض جانبی داشته باشد.
هاشمی با تاكید بر اینكه این سازمان در مسائل بیمه درمانی وكیل بیمه شدگان بوده و آمادگی هر گونه همكاری و راهنمایی با آنان را دارد؛ اظهار داشت: بایسته است كه بیمه شدگان به وكیل خود اعتماد كنند و مسائل در رابطه با بیمه درمانی خودرا مطرح و راهنمایی دریافت نمایند.
وی بیان كرد: سهم سازمان در خدمات بستری ۹۰درصد و سرپایی ۷۰ درصد تعرفه دولتی است. همین طور در صورت بستری در بیمارستان های دولتی دانشگاهی تامین تمام خدمات پاراكلینیكی، دارو و تجهیزات مورد نیاز بیمار بر عهده بیمارستان است و هرگونه ارجاع بیمار جهت خرید دارو و لوازم و دریافت خدمات از خارج از بیمارستان غیر قانونی می باشد.
مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت اضافه كرد: كلیه خدمات بستری كه جنبه درمانی دارند برمبنای ضوابط مندرج در كتاب ارزش نسبی خدمات تشخیصی درمانی در تعهد بیمه پایه است. همین طور مواردی همچون تعویض مفصل نیز با شرایط خاص و طبق مقررات و ضوابط سازمانی مورد قبول است.
وی با اشاره به اینكه در بیمارستان های دولتی كارشناسان ناظر بیمه سلامت در تمام اوقات اداری حضور دارند كه بر طبق ضوابط مبادرت به تائید پرونده بیمار می كنند، افزود: در بیمارستان های خصوصی و نیز روزهای تعطیل در بیمارستان های دولتی ناظرین بیمه سلامت در ساعات مشخصی حضور یافته و مبادرت به تائید پرونده بیمار می كنند.
هاشمی بیان كرد: در صورت بروز هر گونه مشكل در تائید بیمه و یا عدم بازگشت كارشناس بیمه برای تائید، بیمه شده حتما پیش از ترخیص كارشناس بیمه را باخبر كند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی با اشاره به اینكه بیمار حق دارد پیش از دریافت داروهای خود، از هر گونه تفاوت در داروهای دریافتی با نسخه تجویز شده خود اطلاع یابد، اظهار داشت: انتخاب پزشك معالج و مركز ارائه دهنده خدمت و نیز نظرخواهی از پزشك دوم بعنوان مشاور از حقوق بیمار است.
منبع:

1398/03/20
11:45:37
5.0 / 5
5135
تگهای خبر: بیمه , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین