آمادگی استانداری و فرمانداری تهران برای برگزاری انتخابات شورایاری ها

آمادگی استانداری و فرمانداری تهران برای برگزاری انتخابات شورایاری ها به گزارش خشكشوئی آنلاین رئیس ستاد پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران از اعلام آمادگی استانداری و فرمانداری تهران برای برگزاری این انتخابات اطلاع داد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، جوادی یگانه در اولین گردهمایی اعضای هیأت های اجرایی مناطق ۲۲ گانه پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران اظهار داشت: برپایه اصلاحیه قانون انتخابات شورایاری ها مصوب شورای اسلامی شهر تهران مداخله در امور اداری، اجرایی و مالی مناطق، سازمان ها و مجموعه شهرداری تهران توسط شورایاری ها ممنوع و از جانب دیگر در تمامی تصمیماتی كه در سطح محلات اتخاذ می شود باید نظر شورایاری ها شنیده شود و در قدم بعدی باید این نظرات مراعات شود.
وی ادامه داد: در چارچوب شورایاری ها تلاش می نماییم مردم محلات بیشترین میزان نظارت و كمترین دخالت را داشته باشند. در مورد رابطه میان شورایاری ها و سرای محلات هم تعریف باردیگر ای خواهیم داشت تا بتوان همكاری میان آنها را افزایش دهیم. البته سرای محلات مبحث متفاوتی است كه پیشنهادات مختلف را در جلسات مشترك با شهرداران مناطق بررسی خواهیم كرد.
وی با تاكید بر ضرورت برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران در موعد مقرر اظهار داشت: باید نشان دهیم كه در این دوره انتخابات شورایاری ها نگاه متفاوتی داریم و مردم در این حوزه دیده می شوند. از امروز هر شب هفت نفر از اعضای ستاد هماهنگی شورایاری ها جلسات منظمی خواهند داشت تا این انتخابات در روز مقرر یعنی چهارم مردادماه برگزار گردد. اساسا با عنایت به نزدیكی انتخابات مجلس شورای اسلامی امكان این وجود نداشت كه انتخابات شورایاری ها دیرتر برگزار گردد.
رئیس ستاد انتخابات شورایاری های شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه در برگزاری انتخابات شورایاری ها به صورت نهادی تقسیم وظایف انجام شده، اضافه كرد: با عنایت به تقسیم بندی وظایف در حقیقت انتخابات توسط مناطق برگزار می گردد. در شروع كار اكثریت هیأت های اجرایی شكل گرفته اند و برای شروع به كار منتظر معرفی معتمدین محلات نخواهیم بود و كار را آغاز می نماییم. همه معاونان شهردار در برگزاری انتخابات شورایاری ها تلاش خواهند كرد و این انتخابات به صورت منطقه ای برگزار می شود.
وی ادامه داد: صداوسیما خیلی همكاری نمی كند بنابراین از آنها برای همكاری بیشتر درخواست كردیم، البته ما هم باید كلیپ تبلیغاتی برگزاری این انتخابات را آماده نماییم و مردم را ترغیب نماییم كه در این انتخابات شركت نمایند.
وی افزود: استانداری و فرمانداری تهران همراهی خویش را اعلام نمودند و مشكلی برای برگزاری این انتخابات نداشتیم. تا بامداد امروز چهارشنبه ۷۰۰ نفر ثبت نام كردند و تا ۲۴ ماه جاری اسامی كاندیداها اعلام خواهد شد.
جوادی یگانه خطاب به شهرداران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران اظهار داشت: باید از همه نخبگان و سرشناسان محلات جهت شركت در انتخابات شورایاری ها بعنوان كاندیدا دعوت نماییم چون كه بعداً شهر با همین افراد اداره خواهد شد.
وی در مورد احراز صلاحیت هر یك از كاندیداها هم اظهار داشت: در هر مرحله ای مشخص شود كه فرد اطلاعات غلط داده است مستعفی و یا منصرف اعلام خواهد شد. بدون شك اصل ما بر اعتماد است و بر مبنای قانون مصوب شورا قبل و بعد انتخابات اگر مشخص شود فرد اطلاعات دروغی داده است مستعفی شناخته خواهد شد.
وی افزود: دانشجویان هم با معافیت تحصیلی می توانند در این انتخابات شركت نمایند، البته مسئله ای وجود دارد كه اگر دو سال بعد فرد فارغ التحصیل شد بعنوان مستعفی شناخته می شود. این یك مسئله است.
وی تاكید كرد: باید مردم را ترغیب به شركت در این انتخابات نماییم و برگزاری سالم این انتخابات در زمان مقرر بر عهده ما و یك وظیفه است.1398/04/05
12:38:56
5.0 / 5
4873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین