ناجا هیچ شكایتی از رسانه ها یا خبرنگاران نكرده است

ناجا هیچ شكایتی از رسانه ها یا خبرنگاران نكرده است خشكشوئی آنلاین: سخنگوی نیروی انتظامی اظهار داشت: سیاست رسانه ای نیروی انتظامی همكاری تنگاتنگ با نظام رسانه ای رسمی كشور در امتداد مرجعیت سازی و افزایش نفوذ خبری آنها در میان افكار عمومی داخلی و تبدیل به حلقه واسط بین مردم و پلیس جهت دریافت اطلاعات و انتشار اخبار و رویدادهای انتظامی و حوادث است.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سردار احمد نوریان در مراسم تقدیر از خبرنگاران فعال در حوزه پلیس سخنانش را با گرامی داشت یاد شهدای خبرنگار به خصوص شهیدان آوینی، محمود صارمی، كاظم اخوان، غلامرضا رهبر، عبدالرسول مصطفایی و شهدای خبرنگار و عكاس حادثه سقوط هواپیمای C۱۳۰ از صدا و سیمای جمهوری، خبرگزاری های، ایسنا، ایرنا و... شروع كرد و اظهار داشت: كشور ما از جامعه ای متكثر و متنوع به لحاظ گرایش های فرهنگی، قومی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی تشكیل شده است كه از نگاه داخلی یك فرصت شمرده می شود.
وی افزود: همین مزیت از نگاه بدخواهان این آب و خاك، بستر و زمینه ای برای سوء استفاده و تهدید اقتدار و امنیت ملی شمرده می شود پس تلاش می كنند با ایجاد بحران های سیاسی اجتماعی و اقتصادی به حاكمیت ملی و منافع عمومی خدشه وارد كنند كه نمونه آن همین تحریم های ظالمانه و فشارهای معیشتی به مردم متدین و خداجو و مقاوم ایران اسلامی است كه البته به حول و قوه الهی بزودی ناامید شده و ان شاء الله به عنایت الهی بر مشكلات فائق خواهیم آمد.
سخنگوی ناجا اشاره كرد: ما معتقدیم پلیس و رسانه های متعهد و وظیفه شناس در كنار یكدیگر بعنوان ۲ ركن اصلی تأمین امنیت عینی و ذهنی جامعه می توانند نقش كلیدی در ایجاد انسجام و انضباط اجتماعی همین طور حفظ و توسعه امنیت و روحیه قانونمداری ایفای كنند.
سردار نوریان اظهار داشت: سیاست رسانه ای نیروی انتظامی همكاری تنگاتنگ با نظام رسانه ای رسمی كشور در امتداد مرجعیت سازی و افزایش نفوذ خبری آنها در میان افكار عمومی داخلی و تبدیل به حلقه واسط بین مردم و پلیس جهت دریافت اطلاعات و انتشار اخبار و رویدادهای انتظامی و حوادث می باشد یعنی كانال ارتباطی پلیس با مردم رسانه های رسمی ما هستند.
وی اشاره كرد: ما معتقدیم یكایك شما خبرنگاران و نهادهای رسانه ای در كمال صداقت و امانتداری به دنبال آگاهسازی، آموزش و توانمندسازی مخاطبان خود می باشید از نظر ما وجود چنین خبرنگار با مسئولیت و تعلق اجتماعی بالا، فرصتی مغتنم برای ارتقاء شاخص احساس امنیت در جامعه است.
سخنگوی ناجا اظهار داشت: امروز مشی و راهبرد رسانه های بیگانه و معاند در مواجهه با پلیس، انتشار اخباری با رویكرد تخریب، سیاه نمایی، شایعه سازی، بی اخلاقی، دروغ پراكنی، ترغیب به رفتارهای هنجارشكنانه، ترویج هرج و مرج و گسترش فرهنگ لمپنیسم است.
وی افزود: در صورتیكه از نگاه ما رسانه های متعهد و دلسوز مردم و نظام بعنوان حافظ امنیت روانی جامعه با رعایت اصولی چون نقد مشفقانه، امانتداری، اخلاق مداری، قانون مداری و صداقت و شفافیت در راه مقابله با رویكرد مخرب جریان رسانه ای مزدور گام بر می دارد؛ بطور قطع، پلیس از چنین رسانه و خبرنگاری حمایت همه جانبه كرده و آنها را یار و یاور خود می داند. البته بنده در طول یك سال قبل به واقع چنین دغدغه و نگرانی را در میان یكایك شما عزیزان مشاهده كردم و به محض انتشار یك شایعه یا خبر غیر واقع در فضای مجازی خصوصاً در مواقعی كه به یك پلیس خدمتگزار تعرض می شد، سیلی از تماسهای خبرنگاران را برای تنویر افكار داشتیم و شما دلسوزانه به دنبال انتشار اخبار پیشگیرانه جهت خنثی سازی تحركات رسانه ای متعرضانه و پشتیبانی از پلیس بودید.
وی اشاره كرد: انتظار پلیس هم از رسانه های متعهد و حرفه ای داخلی، همان رسالت و هدف غایی شما اصحاب رسانه در امتداد روشنگری، افزایش سواد رسانه ای مخاطبان، انتشار اخبار صحیح و امیدبخش، مقابله بموقع با شایعات و سیاه نمایی و دروغگویی در فضای مجازی صیانت از اقتدار و سیمای واقعی پلیس بعنوان نماد اقتدار حاكمیت ملی در اذهان عمومی است.
سخنگوی ناجا اشاره كرد: اساسا بعضی از شما همكاران رسانه ای در این جمع نقدهایی به شیوه عمل مركز اطلاع رسانی ناجا در طول یكسال گذشته دارید كه اساسا گوش ما آماده شنیدن دو كلمه حرف حساب شما هست و تا جایی كه مقدورات و اختیارات سازمانی اجازه دهد و یا به حقوق افراد و شهروندان تعرض نشود با شما همكاران رسانه ای برای بهبود پروسه اطلاع رسانی همكاری خواهیم داشت.
نوریان اشاره كرد: مركز اطلاع رسانی ناجا باید در جهت شفافیت رسانه ای و دسترسی بموقع و آسان خبرنگاران داخلی كه از نظر ما زبان و صدای مردم محسوب می شوند، در ارائه اخبار و اطلاعات پیرامون رویدادهای انتظامی بموقع عمل كند؛ هر گونه تبعیض، نابرابری، رانت خبری و ارتباط گزینشی از نظر ما قابل پذیرش نبوده به یاری خدا تلاش خواهیم كرد با برنامه ریزی این مهم امسال محقق شود.
وی افزود: این را هم صادقانه بیان كنم كه طی یكسال اخیر مسئولیت بنده، تمام اهتمام و تلاش همكارانم در اطلاع رسانی ناجا مصروف سازماندهی و ساماندهی حوزه ارتباط با رسانه ها، تولید محتوا، رفع موانع پیش رو و كسب مجوزهای لازم جهت پاسخگویی بموقع، سریعتر و اثربخش به شما نمایندگان رسانه ها و افكار عمومی شده است، البته اگر با همه این توضیحات از نگاه شما هنوز تعلل و كوتاهی وجود دارد، با ارائه پیشنهاد از طرف شما، نسبت به رفع آن اقدام خواهد شد.
نوریان در ادامه اشاره كرد: سیاست رسانه ای پلیس از شروع مسئولیت اخیر بنده در ناجا از تمركز گرایی صرف بر اطلاع رسانی توسط سخنگوی ناجا، به تكثرگرایی و چند صدایی تغییر یافت و فقط طی ۴ ماه نخست امسال بیشتر از ۱۵۰ مصاحبه خبری توسط اعضای هیأت رئیسه ناجا، فرماندهان پلیس های تخصصی و معاونین ناجا صورت گرفته، همین طور بازدیدهایی با حضور این افراد در رسانه ها انجام شد كه بطور قطع امسال تقویت می شود.
وی اشاره كرد: در این مدت به رغم ناملایمات و بی انصافی هایی كه در حق پلیس خدمتگزار شده است هیچ گونه شكایتی از رسانه ها یا خبرنگاران صورت نگرفت؛ سعی شده است سایت پلیس رقیب رسانه ها و خبرنگاران نباشد؛ عموما بعنوان یك منبع موثق خبری به صورت شبانه روزی ارائه خدمات كرده و ان شاء الله بزودی خبرگزاری پلیس به لحاظ كمی و كیفی ارتقاء می یابد.
سخنگوی ناجا افزود: برگزاری نشست های خبری، مصاحبه با خبرنگاران و بازدید از رسانه ها توسط هیأت رئیسه ناجا، فرماندهان استانی، فرماندهان پلیس های تخصصی و معاونین ناجا برای پاسخگویی بیشتر به خبرنگاران ناجا در چارچوب دستورالعمل جدید به مناسبت روز خبرنگار ابلاغ خواهد گردید.
نوریان اظهار داشت: از نظر ما هیچ رسانه ای یا خبرنگاری بر رسانه و خبرنگاران دیگر ارجحیت ندارد، ملاك كاركردها و رویكردها، خط مشی و تمایزهای ماهوی است كه رسانه های نوشتاری، تصویری و دیداری با یكدیگر دارند.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی درانتها اشاره كرد: حضور میدانی فرماندهان و مسئولان ناجا همراه اصحاب رسانه در مجموعه های خدمات رسان پلیس مانند كلانتری ها، شماره گذاری راهور و... برای شنیدن صدای مردم با ارتباط چهره به چهره فعالتر خواهد شد.
درانتها این مراسم كه فرمانده ناجا، رئیس پلیس امنیت اقتصادی، رئیس پلیس آگاهی، رئیس پلیس پیشگیری، رئیس پلیس فتا، رئیس پلیس راهور ناجا و... نیز در آن حضور داشتند از مهدی بابایی، خبرنگار ایسنا و تعدادی دیگر از خبرنگاران تقدیر گردید.
منبع:

1398/05/13
19:45:52
5.0 / 5
5398
تگهای خبر: آب , آموزش , اقتصاد , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین