ارتباط نوعی اختلال گوارشی با درد مفصل گیجگاهی

ارتباط نوعی اختلال گوارشی با درد مفصل گیجگاهی خشكشوئی آنلاین: بررسی ها نشان داده است بازگشت اسید به مری با درد مزمن در مفصل فكی گیجگاهی مرتبط می باشد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، پژوهشگران در بررسی های خود مشاهده نمودند بازگشت اسید به مری با اختلال فكی گیجگاهی دردناك و مزمن مرتبط می باشد و اضطراب و نداشتن خواب كافی در ارتباط آن دو با یكدیگر تاثیر دارد.
درد ناشی از اختلال فكی گیجگاهی در حدود ۱۳ درصد از جمعیت كانادا مشاهده می شود. همین طور بازگشت اسید به مری از بیماری های آزاردهنده ای است كه بر اثر آن محتویات معده به گلو برگردانده می شود. شواهد از آن حكایت می كند كه اضطراب، اختلال جسمانی و افسردگی با بیماری بازگشت اسید به مری مرتبط می باشد.
تعدادی از محققان چینی و آمریكایی به بررسی اطلاعات ۱۵۲۲ بیمار مبتلا به اختلال فكی گیجگاهی مزمن پرداختند كه ۶۹ درصد آنان زن بودند تا رابطه بین اختلال فكی گیجگاهی مزمن و بازگشت اسید به مری مشخص و تعیین شود آیا اضطراب، اختلال جسمانی و افسردگی می توانند بر این رابطه تاثیر بگذارند.
پژوهشگران اعتقاد دارند كه بازگشت اسید به مری فاكتور خطرزایی در اختلال فكی گیجگاهی است و افرادی كه سابقه طولانی مبتلاشدن به این مشكل گوارشی را دارند بیشتر از افراد دیگر احتمال دارد مبتلا به اختلال فكی گیجگاهی شوند.
به گزارش مدیكال اكسپرس، یكی از پژوهشگران این مطالعه اظهار داشت: تاثیر متقابل بین بیماری مزمن اسكلتی عضلانی، بیماری گوارشی و اختلال های روانی و مشكلات مربوط به خواب بسیار پیچیده است.
منبع:

1398/05/28
20:45:35
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین