از چگونگی استخدام حق التدریسی ها تا گردش مالی بالای تكدی گری در تهران

از چگونگی استخدام حق التدریسی ها تا گردش مالی بالای تكدی گری در تهران خشكشوئی آنلاین: مراحل تشریفات «استخدام» حق التدریسی ها و نهضتی ها، افزایش شكایت های دارویی در سال جاری، زیرگذر گیشا تا آخر سال به بهره برداری می رسد، حیوان آزاری چه مجازاتی دارد؟، كشف محموله 2800 میلیاردی لوازم خانگی قاچاق در پایتخت و... سرخط برخی مهمترین اخبار امروز اجتماعی ایسنا است.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (23 شهریورماه) اخبار و مصاحبه و گزارش هایی خبری خودرا روی خروجی منتشر نمود كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده كه با كلیك روی تیتر اخبار، متن كامل آنها در سایت قابل مشاهده است:
زیرگذر گیشا تا آخر سال به بهره برداری می رسد
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از اتمام پروژه ساخت زیرگذر گیشا تا آخر سال خبرداد.
مهندس صفا صبوری دیلمی در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت ساخت زیرگذر گیشا با اشاره به اینكه بر طبق برنامه ریزی انجام شده، زیرگذر گیشا تا آخر سال به بهره برداری می رسد؛ اظهار داشت: همین طور بر طبق برنامه ریزی های انجام شده، فضای هم سطح بزرگراه چمران نیز كه به علت برداشت پل تبدیل به كارگاه شده تا اختتام شهریورماه به اتمام خواهد رسید و معبر به غیر از محدوده كارگاه عمرانی برای تردد وسایل نقلیه مناسب سازی خواهد شد.

اندر احوالات گدایانِ تهران / جُرمی كه مجازات بازدارنده ندارد
مدیركل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران از ثبت اطلاعات متكدیان در سامانه جامع لطمه دیدگان اجتماعی در آینده نزدیك آگاهی داد و اظهار داشت: با استقرار و بكارگیری این سامانه، كل اطلاعات در كشور از متكدیان در سامانه ثبت خواهد شد و در حقیقت ۳۱ استان به سامانه متصل می شوند.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، فرزانه مروستی در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات استانداری تهران در برخورد با پدیده تكدی گری در سطح این استان، اظهار داشت: دو گروه درگیر لطمه تكدی گری هستند؛ متكدیان و كودكان خیابانی. كودكان خیابانی درگیر فعالیتی هستند كه ما آنرا تكدی گری پنهان یا شبه تكدی گری می نامیم. قوانین و مقررات موجود در این خصوص شامل بخشنامه ساماندهی كودكان خیابانی مصوب هیئت وزیران سال۱۳۸۴ و بخشنامه ساماندهی متكدیان مصوب ۱۳۷۸ شورای عالی اداری است كه بعنوان اسناد بالادستی تكلیف استانداری را در برخورد با این پدیده مشخص كرده است.

با ارائه نمونه بزاق تان به شبكه اهداكنندگان سلول های بنیادی بپیوندید
رئیس مركز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت، نحوه اهدای سلول های بنیادین را تشریح نمود.
دكتر مهدی شادنوش در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روز جهانی اهداكنندگان سلول های بنیادین، اظهار داشت: بر همین مبنا هفتم مهر ماه تلاش می نماییم كه این پیام را به گوش مردم برسانیم كه در دنیایی كه پیوند مغز استخوان درمان خیلی از بیماری هایی است كه در گذشته در زمره بیماری های سخت و لاعلاج محسوب می شدند، امروز می تواند بیماران را درمان كند و برای برخی بیماری ها درمان قطعی شمرده می شود و می تواند فرد را سلامت كند.

افزایش شكایت های دارویی در سال جاری
مدیركل دفتر بازرسی، ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات وزارت بهداشت با اشاره به اینكه در سال ۹۸، میزان تماس ها و شكایات در رابطه با دارو در سامانه ۱۹۰ افزایش یافته است، اظهار داشت: در حال ایجاد شرایطی هستیم كه كارشناسان سامانه ۱۹۰ با سامانه HIX و كلیه داروخانه ها ارتباط داشته باشند.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر حیدری در همایش سراسری دفاتر بازرسی ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی، اظهار داشت: برنامه عملیاتی در حوزه دفاتر بازرسی در ستاد وزارت بهداشت مشتمل بر چهار هدف است كه شامل ارتقاء نظام جامع پاسخگویی به شكایات، ارتقاء سلامت و كاهش فساد اداری، استقرار ۱۰۰ درصدی نظام جامع نظارت و بازرسی در سطح دانشگاه های علوم پزشكی و افزایش سرانه آموزش های ویژه مدیران و كاركنان است.

هشدار؛ اعتیاد بدون مواد مخدر در دنیای مدرن كودكان
یك متخصص روانشناس كودك و نوجوان ضمن بیان اینكه اعتیاد به تلفن های همراه شایع ترین اعتیاد بدون مواد مخدر در دنیای مدرن شمرده می شود كه فعال ترین گروه در این زمینه را نسل نوجوان و جوان جامعه می سازند، به تشریح علت تمایل نوجوانان به اینترنت و تاثیرات آن بر رفتار آنها پرداخت.
گوهریسنا انزانی- متخصص روانشناس كودك و نوجوان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه وابستگی به تكنولوژی در چارچوب اعتیاد مدرن بین جوانان و نوجوانان پدید آمده و تبدیل به كالای فرهنگی و اجتماعی شده است، اضافه كرد: بنظر می رسد استفاده از اینترنت بطوریكه سبب بروز مشكلات روان شناختی، اجتماعی، درسی، شغلی و... شود در جامعه ما فراگیر بوده و می تواند صدمات جدی جسمانی، مالی، اجتماعی، روانی و خانوادگی زیادی را ایجاد كند.

افزایش لابراتوارهای تولید شیشه در افغانستان/ اجماع سه قوه برای اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر
دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینكه كشفیات «شیشه» افزایش پیدا كرده است اظهار داشت: این افزایش كشفیات ناشی از افزایش لابراتوارهای گسترده ای است كه در افغانستان به وجود آمده است.

بطحائی: ۸۰ درصد وعده هایم عملی شد
وزیر سابق آموزش و پرورش اظهار داشت: برمبنای بررسی های صورت گرفته بیشتر از ۸۰ درصد وعده ها و برنامه هایی كه داده بودیم طی ۲۲ ماه مسئولیتم یا به انجام رسید و یا شروع شده و در دست اجراست.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحایی در مراسم تودیع اش از وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برخی حوادث تلخ چون حادثه زاهدان و "دنیا" در روستای سنندج كه جان خودرا زیر دیوار و حادثه ای كه رخ داد از دست داد اظهار داشت: طی ۲۲ ماهی كه افتخار خدمت داشتم با تلاش همكارانم در اقصی نقاط كشور دستاوردهای كم نظیری در امتداد همه تلاش ها محقق شد و توانستیم یك قدم بیشتر در ارتقاء و تعالی آموزش و پرورش حركت نماییم.

مراحل تشریفات «استخدام» حق التدریسی ها و نهضتی ها
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه غنی ترین شغل هستی، معلمی است اظهار نمود: باید معلمان را ارج بگذاریم؛ آنها باید از برترین منزلت های اجتماعی برخوردار باشند. تلاش می نماییم لایحه ویژه ای برای معلمان تنظیم نماییم و قانون ویژه برای آنها داشته باشیم.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در مراسم معارفه اش بعنوان وزیر آموزش و پرورش با اشاره به زمینه های برقراری عدالت آموزشی از حیث دسترسی به فرصت های برابر اظهار داشت: قریب به ۵۰ هزار مدرسه ما زیر ۵۰ دانش آموز دارد.

حیوان آزاری چه مجازاتی دارد؟
یك استاد حقوق حیوانات كمیسیون حقوق بشر اسلامی - كه در تهیه پیش نویس قانون منع حیوان آزاری مشاركت كرده است - ضمن تشریح جزئیات پیش نویس قانون منع حیوان آزاری اظهار داشت: مجازات های مختلفی برای حیوان آزارها در نظر گرفته شده است كه از شركت در كلاس های آموزشی تا حبس را شامل می شود.
سیدضیاءالدین خرمشاهی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه طی چند روز گذشته پیش نویس قانون منع حیوان آزاری بعد از حدود سه سال معطلی به مجلس شورای اسلامی ارسال و اعلام وصول شد، اظهار نمود: البته این مساله در چارچوب طرح و نه لایحه به مجلس شورای اسلامی رسید. در ابتدا قرار بود قوانینی كه برای پشتیبانی از حقوق حیوانات و منع حیوان آزاری نوشته شده است در چارچوب یك لایحه بوسیله سازمان حفاظت محیط زیست و دولت به مجلس شورای اسلامی راه یابد اما متاسفانه آن قدر تعلل كردند كه این قوانین با پیگیری های مردمی و كمك های رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس - دكتر تابش - در چارچوب طرح به مجلس تقدیم شد.

از نصب موقعیت یاب تا اعلام محل نصب مجسمه ها به پلیس
جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران پیشنهادهایی را برای محافظت از مجسمه ها و سردیس های پایتخت ارائه كرد كه یكی از آنها نصب موقعیت یاب بود.
سرهنگ جلیل موقوفه ای در گفت و گو با ایسنا با اشاره به سرقت سردیس «قیصر امین پور» در محدوده سعادت آباد تهران درباره اقداماتی كه می تواند برای جلوگیری از این سرقت ها صورت گیرد، اظهار نمود: پیشنهاد ما بعنوان پلیس پیشگیری پایتخت نه تنها به مسئولان شهرداری بلكه به كل سازمانهای دولتی، سازمان های خصوصی، سازمان های نیمه دولتی این است كه اگر می خواهند آثاری مثل مجسمه ها را كه شاید برخی از آنها ارزش زیادی داشته باشند در مكان های عمومی قرار دهند حتما به مسائل امنیتی و انتظامی آن توجه نمایند.

كشف محموله ۲۸۰۰ میلیاردی لوازم خانگی قاچاق در پایتخت
رئیس پلیس پایتخت از كشف دو محموله بزرگ لوازم خانگی قاچاق در دو نقطه از پایتخت آگاهی داد.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در نشستی كه قبل از ظهر امروز به منظور تشریح دستاوردهای پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ طی ۱۰ روز گذشته برگزارشد، اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی یك پلیس نوپاست كه توانسته در همین ماه های نخست آغاز فعالیت خود، پرونده ها و مسائل مختلفی را در دستور كار خود قرار داده و بسیار نتیجه بخش باشد.

پنج خبر پربازدید اداره اجتماعی طی امروز عبارتند از:
مراحل تشریفات «استخدام» حق التدریسی ها و نهضتی ها
زیرگذر گیشا تا آخر سال به بهره برداری می رسد
اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی آتش نشانی از امروز
حیوان آزاری چه مجازاتی دارد؟
اندر احوالات گدایانِ تهران / جُرمی كه مجازات بازدارنده ندارد
منبع:

1398/06/23
21:35:24
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: آب , آموزش , اتو , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین