امنیت پایین مدارس انگلیس در مقابل حریق

امنیت پایین مدارس انگلیس در مقابل حریق به گزارش خشكشوئی آنلاین به قول یك بیمه گر آموزش و پرورش در انگلیس دو سوم مدارسِ این كشور دارای سیستم های ضد حریق ضعیفی بوده و نسبت به وقوع آتش سوزی های احتمالی از آمادگی مناسبی برخوردار نیستند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دفتر شركت بیمه زوریخ در این انگلیس كه بیمه نیمی از مدارس و دانشگاه های این كشور را بر عهده دارد، بعد از بازرسی هایی كه طی دو سال گذشته از ۱۰۰۰ مدرسه به عمل آورده در نامه ای به دولت انگلیس خواهان اقدامی فوری برای بهبود محافظت از مدارس در مقابل آتش سوزی شده است.
زوریخ اعلام نموده ۶۷ درصد از مدارس انگلیسی بازرسی شده، سیستم محافظت در مقابل حریق "ضعیف" داشته و تنها ۵ درصد از آنها در بازرسی ها سطح "عالی" را كسب كرده اند. این در شرایطی است كه آمار مدارسی كه سطح "عالی" را در این زمینه كسب كرده اند در اسكاتلند به ۲۹ درصد رسیده است.
در اسكاتلند نصب سیستم های آبپاش به صورت قانونی در تمامی مدارس جدید و بازسازی شده ضروری می باشد. در انگلیس این وجود سیستم ها در تمامی مدارس الزامی نبوده و كمتر از یك ششم از مدارس جدید این كشور سیستم های آبپاش را نصب كرده اند.
علاوه بر آبپاش ها روش های ساخت مدرن و ضد حریق ساختمان های مدارس هم همچون سیستم های تشخیص حریق و كنترل دود هم در بازرسی ها مورد بررسی قرار گرفته است.
به قول كارشناسان زوریخ هر ساله بیشتر از ۱۰۰۰ آتش سوزی در محل مدارس انگلیس رخ می دهد كه حوادث بزرگ تر به صورت میانگین ۲.۸ میلیون پوند برای مدارس و دیگر ساختمان های نزدیك به آنها خسارت به همراه دارد.
مدیر آموزشی زوریخ اعلام نموده ایجاد یك تغییر در نحوه قانون گذاری دولت در مورد اجبار نصب سیستم های آبپاش در مدارس می تواند از بروز چنین خسارت هایی جلوگیری كرده و هم چنین از بروز اختلال در تحصیل دانش آموزانی كه بازسازی مدارسشان بعد از وقوع آتش سوزی ماه ها زمان می برد، جلوگیری می شود.
یكی از مقامات ارشد اتحادیه آتش نشانان انگلیس در این ارتباط اعلام نموده كه این اتحادیه پیشتر بارها نسبت به ضرورت نصب سیستم های آبپاش در مدارسی كه جدید ساخته شده اند و دیگر ساختمان ها با خطر بالای آتش سوزی اخطار داده و الان هم از نامه گروه بیمه زوریخ و درخواست آن از دولت برای الزامی كردن این قانون حمایت می كند.
این مقام ارشد اعلام نموده كه در حالت ایده آل سیستم های آبپاش باید در تمامی مدارس در هر اندازه و قدمتی نصب شوند. این سیستم ها به محدود كردن انتشار حریق، كاهش خسارات ناشی از آن و دادن فرصت بیشتر به ساكنان برای تخلیه ساختمان و هم چنین كاهش خطری كه آتش نشانان هنگام مهار حریق با آن مواجه اند، كمك می كنند.
در ماه میلادی مارس دولت انگلیس یك رایزنی در مورد طراحی امنیت مدارس در مقابل آتش سوزی صورت داده كه گزارش آن هنوز تكمیل نشده است. اداره آموزش و پرورش انگلیس هم مدعی است كه مدارس اساسا مكان های امنی هستند كه برای تخلیه در سریع ترین زمان ممكن در حین آتش سوزی ها طراحی شده اند.
به نوشته روزنامه گاردین، اداره آموزش و پرورش انگلیس هم چنین اعلام نموده كه تمامی مدارس نیازمند سیستم های ضد حریق به روز بوده و تمامی مدارس جدید باید سیستم های اعلام حریق و آبپاش داشته باشند.1398/06/28
13:36:59
5.0 / 5
4921
تگهای خبر: آب , آموزش , بازسازی , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین