متلاشی شدن باند اسكیمر با كلاهبرداری هفتصد میلیونی در تهران

متلاشی شدن باند اسكیمر با كلاهبرداری هفتصد میلیونی در تهران خشكشوئی آنلاین: رئیس پلیس فتای ناجا از انهدام یك باند اسكیمر در تهران آگاهی داد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سردار وحید مجید دراین باره اظهار داشت: یكی از شهروندان تهرانی با حضور در پلیس فتا با طرح شكایتی بیان كرد؛ "در اوایل تیر ماه سال جاری مبلغ 200 میلیون ریال به صورت اینترنتی از حسابم بدون اینكه خریدی در فضای مجازی انجام داده باشم به سرقت رفته است."
وی افزود: پرونده در دستوركار ماموران فتا تهران بزرگ قرار گرفت، نحوه دسترسی به اطلاعات بانكی شاكی در هاله ای از ابهام بود تا اینكه ماموران متوجه شدند كه متهم با كارت شاكی لوازم یدكی خریداری و با خودروی وانت محل را ترك كرده است.
رئیس پلیس فتا ناجا بیان كرد: راننده وانت بار مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن دعوت به پلیس، در اظهاراتش بیان داشت "بار تحویلی را در اندیشه تخلیه كردم".
وی ضمن اشاره به اینكه با ردگیری و بررسی میدانی مشخص شد كالای تحویلی در اندیشه شهریار تخلیه شده است، با مراجعه به فروشگاه های لوازم یدكی آن محدوده هویت خریدار بنام (ع - خ) شناسایی شد، مطرح كرد: نامبرده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم كامپیوتری دستگیر و در همان ابتدا اعتراف كرد كه كارگر فردی بنام ( آ – ه) هستم و او كارت را به وی تحویل داده است، در ضمن اجناس خریداری شده نیز درب مغازه نامبرده قرار دارد.
رئیس پلیس فتا ناجا اشاره كرد: در ادامه رسیدگی به پرونده كاراگاهان متوجه شدند فردی سابقه دار به نام (م - ه ) در پرونده حضور دارد، وی در سال 1397 دستگیر شده و هم اكنون با تامین وثیقه صادره آزاد است ؛در این خصوص نامبرده طی عملیاتی غافلگیرانه در اندیشه دستگیر شد و اقرار كرد "با یكی از دوستانم به نام (ن - آ ) مبادرت به كلاهبرداری و كپی از كارت بانكی افراد می نماییم."
ایشان سپس از دستگیری نامبرده ضمن هماهنگی با مراجع ذی صلاح در محله اندیشه آگاهی داد و اظهار داشت: در بررسی های فنی یك سری سر نخ هایی مربوط به جعل اسناد و اوراق از وی به دست آمد.
رئیس پلیس فتا ناجا افزود: متهم در ادامه اعترافاتش اقرار كرد "یك تیم كلاهبرداری داریم و مدیریت تیم به عهده من می باشد بطوریكه دستگاه اسكیمر را در اختیار (آ - ه) قرار می دهم و بعد از كپی شدن كارت ها وی دستگاه را به من بر می گرداند و در مرحله بعدی كارت های شهروندان را رایت می كردم و باردیگر آنها را توسط افرادی نقد می كردیم."
مجید عنوان كرد: ماموران در بازرسی از محل اختفای متهم تعداد كثیری مدرك دانشگاهی خام در تمامی مقاطع دانشگاهی به همراه هولوگرام مربوطه، تعدادی كارت ملی و شناسنامه متعلق به دیگران كشف كردند.
وی اشاره كرد: با عنایت به اینكه هنوز فردی دیگر كه كارت های شهروندان را در محله امیریه كپی می كرد، دستگیر نشده بود پرونده در حال رسیدگی قرار گرفت و مشخص شد وی به نام (ی - ز) به همراه همسر خود خارج از تهران می باشند، در این حین ضمن هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از منزل متهم تعدادی كارت بانكی چاپ شده و اوراقی كه اطلاعات كارت بیشتر از 200 نفر در آن نوشته شده بود كشف شد.
برمبنای اعلام سایت پلیس، مجید افزود: نامبردگان دستگیر و بعد از بررسی منزل استیجاریِ دومِ آنها حدود 120 كارت بانكی چاپ شده، بیشتر از 5 فقر كارت ملی هوشمند و... كشف شد و بعد از بررسی دستگاه ها مشخص شد اطلاعات بیشتر از 500 كارت بانكی در آن موجود بوده كه آماده چاپ شدن هستند.
وی از دستگیری چهار متهم در این خصوص آگاهی داد و اظهار داشت: با اقدام پیشگیرانه پلیسی تنها 12 فقره پرونده هم اكنون موجود است. كه تمامی مبالغ آن بالغ بر 700 میلیون ریال است.
منبع:

1398/06/31
21:17:40
5.0 / 5
4291
تگهای خبر: پلیس , دستگاه , سایت , شهروندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین