تصاحب عنوان سومی مسابقات جهانی دانش مغز توسط نماینده ایران

تصاحب عنوان سومی مسابقات جهانی دانش مغز توسط نماینده ایران خشكشوئی آنلاین تصاحب عنوان سومی مسابقات جهانی دانش مغز توسط نماینده ایران


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر محمدتقی جغتایی، مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در امور آموزش و رئیس انجمن علوم اعصاب ایران با بیان این خبر اظهار نمود: مسابقات دانش مغز، رقابتی دانش آموزی در حوزه علوم اعصاب است كه هر ساله زیر نظر انجمن جهانی علوم اعصاب در یكی از كشورهای جهان و همزمان با مهم ترین كنفرانس های بین المللی این حوزه برگزار می گردد.
مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی اظهار داشت: مسابقه دانش مغز در كشورمان نیز از پنج سال پیش با هدف آشنایی و جذب دانش آموزان به این حوزه، هر ساله توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در دو مرحله برگزار و برگزیده نهایی این مسابقه به مسابقات جهانی اعزام می شود.
وی ادامه داد: نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز در چهار سال قبل همواره در بین پنج كشور برگزیده مسابقات جای داشتند و امسال نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز نصیب نماینده اعزامی كشورمان به این مسابقات شد.
وی تصریح كرد: امسال در مراسم افتتاحیه كنفرانس بین المللی سازمان جهانی تحقیقات مغز (IBRO) كه در دائگوی كشور كره جنوبی برگزار شد، از برگزیدگان این مسابقه تقدیر به عمل آمد.
برمبنای اعلام معاونت علمی، پنجمین دوره مسابقه ملی "دانش مغز" با شركت بیشتر از سه هزار دانش آموز سنین ۱۳ تا ۱۸ سال از مدارس استان های كشور انجام شد و در اولین مرحله آن ۳۲ دانش آموز موفق به كسب امتیاز برتر و راهیابی به مرحله دوم این رقابت شدند.
مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقه ملی "دانش مغز" ۲۰۱۹ Brain bee با شركت ۳۲ دانش آموز برگزیده به مدت دو روز از بیستم تیرماه امسال در دانشگاه علوم پزشكی ایران در تهران انجام شد.
برگزیدگان مرحله اول این مسابقه، عضو باشگاه مغز و شناخت ستاد توسعه علوم شناختی شده و مورد حمایت های آموزشی و پژوهشی قرار می گیرند.
مسابقه ملی "دانش مغز " امسال در دو مرحله در سطح مدارس متوسطه كشور از طرف انجمن علوم اعصاب ایران، آزمایشگاه ملی نقشه برداری از مغز و با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی انجام شد.
مسابقه ملی "دانش مغز " به صورت دو مرحله ای برگزار می گردد كه مرحله اول آن به زبان فارسی و مرحله دوم به زبان انگلیسی است.
منبع:

1398/07/01
21:52:49
5.0 / 5
4704
تگهای خبر: آموزش , توسعه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین