حال محیط زیست خوب نیست

حال محیط زیست خوب نیست خشكشوئی آنلاین: امید و نشاط بین فارغ التحصیلان رشته های محیط زیست از بین رفته و وضعیت نگران كننده است.



آنها اغلب ناامید هستند و دنبال كار دیگری به جز شغل محیط زیست می گردند یا درصدد مهاجرت از كشور هستند. همه این موارد سبب شده تا ما شرایط فوق العاده نگران كننده ای در حوزه بحران های محیط زیستی داشته باشیم. با این وجود ما باید بتوانیم حداقل حركت جدی در عالی ترین سطح قدرت در دولت با گماردن افراد متخصص، عاشق و شجاع ایجاد نماییم تا بتوانند از پس چالش های محیط زیستی بربیایند و اعتماد از دست رفته مردم را به حوزه محیط زیست برگردانند.

متخصصانی كه موجب شوند فعالیت های سمن های محیط زیستی رونق پیدا كند، اما نه تنها چنین اتفاقی نیفتاده است، بلكه حالا عملكرد فعلی سازمان حفاظت محیط زیست در طول نیم قرن اخیر چیز دیگری را نشان داده است. این در شرایطی است كه قبل از این نیز دولت آقای روحانی خودرا یك دولت محیط زیستی اعلام نموده بود، اما حالا بحران های زیادی محیط زیست كشور را در برگرفته است. با تمام این تفاسیر سازمان حفاظت محیط زیست برخوردار از رئیسی است كه در پردیسان نتوانسته به هیچ عنوان با مردم ارتباط برقرار كند. هنوز دو تن از محیط بانان ما با حكم اعدام در زندان به سر می برند و حتی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نتواسته از محیط بانان خودش به خوبی دفاع كند.
آنچنان كه هنوز درگیری های زیادی بین جامعه محلی، محیط بانان و جنگل بانان رخ می دهد. ما در دوره آقای كلانتری شاهد بودیم كه برای نخستین بار در فصل زادآوری مجوز شكار صادر شد. مجوزهایی كه در اختیار شهروندان خارجی قرار گرفت. ما در دوران صدارت آقای كلانتری شاهد این هستیم كه محصولات دستكاری شده ژنتیكی كه همیشه در طول همه دوران روسای سازمان محیط زیست با احتیاط كامل نسبت به تكثیر و ورودش ملاحظات جدی می شد، بی مهابا چراغ سبز را گرفته تا وارد چرخه رژیم غذایی شود كه این اتفاق می تواند نگران كننده باشد و تبعات جبران ناپذیری را برای تغذیه سالم به وجود آورد. ما هیچ تحول چشم گیر و راهكار جدی برای حل بحران های آلودگی هوا، ترافیك و خشك شدن جنگل هایمان در زاگرس و هیركانی از طرف از سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور ندیدم و همچنان این بحران ها در حال افزایش هستند.
در دوران صدارت آقای كلانتری شاهد می باشیم كه اغلب سمن های محیط زیستی یا خاموش شدند یا موجی از دلسردی بین شان حاكم است و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هنوز با هیچ كدام از گروه های محیط زیستی ملاقات نكرده و اجازه تجمع و اعتراض را به فعالان محیط زیست در مقابل پردیسان نمی دهد. در واقع یك جو امنیتی عجیب و غریبی حاكم شده كه بسیار شگفت آور و ناامیدكننده است.

ما در طول تاریخ سازمان حفاظت محیط زیست سراغ نداریم كه رئیس این سازمان با این عبارت از سمن های محیط زیست یاد كنند كه آنها گروه های احساسی، نادان یا سیاسی هستند. آنچنان كه پل ارتباطی بین سمن های محیط زیستی نابوده شده است. با این وجود باید به فكر حل مسائل زیست محیطی باشیم و با چاره اندیشی تدابیر موثر را به كار ببندیم، چونكه محیط زیست امانتی مربوط به آیندگان است كه حالا در دست ما به امانت سپرده شده است. بدین سبب كوچك ترین خدشه ای به آن زندگی آیندگان را به مخاطره می اندازد.
* كارشناس محیط زیست

* انتشار یافته در روزنامه آرمان



منبع:

1398/07/18
14:17:17
5.0 / 5
4347
تگهای خبر: آب , آلودگی , شهروندان , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین