در نخستین جلسه پنجمین دوره شورای عالی نظام پرستاری مطرح شد

از ابلاغ بخشنامه مراقبت های طولانی مدت تا ایجاد بیمارستان های اخلاق مدار

از ابلاغ بخشنامه مراقبت های طولانی مدت تا ایجاد بیمارستان های اخلاق مدار به گزارش خشكشوئی آنلاین معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار داشت: مراقبت های طولانی مدت نیز جزو اهداف مهم معاونت قرار دارد و بزودی بخشنامه آن ابلاغ خواهد گردید.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر مریم حضرتی، در اولین جلسه پنجمین دوره شورای عالی نظام پرستاری، ضمن قدردانی از اعضای شورای عالی نظام پرستاری دوره چهارم و تبریك و تهنیت به اعضای دوره پنجم، بیان كرد: هم اكنون، حوزه پرستاری در دوران طلایی قرار دارد، چونكه روزی آرزوی تشكیل انجمن، نظام پرستاری، بورد و معاونت پرستاری را داشتیم و الان محقق شده است.

وی افزود: هم اكنون، ساختارهای علمی، صنفی و حرفه ای در حوزه پرستاری به وجود آمده است. لذا، مهم ترین كار این است كه با همدلی و اتحاد، برای آسایش مردم و در جهت ارتقای حرفه پرستاری، گام های موثری برداریم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اشاره كرد: انتظار می رود تا اعضای دوره پنجم شورای عالی نظام پرستاری در توسعه خدمات مراقبت در منزل و پوشش بیمه ای این خدمات به معاونت پرستاری كمك كنند؛ چونكه راهكاری مهم و موثر در كاهش هزینه های بیمار شمرده می شود. هم اكنون، مراقبت های طولانی مدت نیز جزو اهداف مهم معاونت قرار دارد و بزودی بخشنامه آن ابلاغ خواهد گردید. الكترونیكی كردن گزارشات پرستاری و ارائه خدمات پرستاری بر طبق فرآیندهای پرستاری نیز یكی از دغدغه های ماست كه روی آن كار می نماییم.

ایشان سپس اشاره كرد: آموزش به بیمار و پیگیری بیمار بعداز ترخیص از بیمارستان، از دیگر اقدامات ما است كه روی آن كار می نماییم و از سازمان نظام پرستاری و اعضای شورای عالی نظام پرستاری انتظار داریم با ارائه راهكارهای مهم و كاربردی كمك كنند تا این امر مهم را تحقق بخشیم.

حضرتی اشاره كرد: هدف بعدی ما ایجاد بیمارستان های اخلاقی بر طبق فاكتورهای تعیین شده، است. باید به این نقطه برسیم كه بتوانیم بگوییم فلان بیمارستان، یك بیمارستان اخلاقی است و از نگهبانی تا پزشك و حسابدار و پرستارش با رعایت اصول اخلاقی به مردم خدمت می كنند. انتظار می رود، شورای عالی نظام پرستاری در این زمینه نیز همكاری كرده و در جهت ارتقای اخلاق حرفه ای و پروسیجرهای اخلاقی كمك نماید تا فرایندهای اخلاقی را در بیمارستان ها انجام داده و پیش ببریم.

گفتنی است این جلسه با حضور دكتر اكبری_مشاورعالی وزیر بهداشت، دكتر حریرچی_معاون كل وزارت بهداشت، دكتر امامی رضوی_ رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری، دكتر حیدری_ رئیس هیات مركزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری و رئیس سازمان نظام پرستاری و اعضای شورای عالی نظام پرستاری، بامداد امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد؛ درانتها این جلسه، از اعضای هیات نظارت مركزی و اعضای ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با اهدای لوح تقدیر گردید.
منبع:

1398/08/14
23:22:38
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین