معاون وزیر كشور خبر داد

اتخاذ تدابیر حمایتی برای آژانس ها و سرویس مدارس به دنبال سهمیه بندی بنزین

اتخاذ تدابیر حمایتی برای آژانس ها و سرویس مدارس به دنبال سهمیه بندی بنزین به گزارش خشكشوئی آنلاین رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، با اشاره به اینكه نرخ سوخت CNG افزایش نداشته است و افزایش پیدا نمی كند، اظهار داشت: تا اطلاع ثانوی هرگونه افزایش كرایه برای ناوگان باری و مسافری نخواهیم داشت تا ضمن برگزاری جلساتی با نمایندگان آنها، بسته های پیشنهادی را به آنها ارائه نماییم.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در گفت وگویی تلویزیونی اظهار داشت: با تصمیم جدید دولت، وزارت كشور و سازمان امور شهرداری ها تدابیر خوبی دیده است تا حمل و نقل عمومی، پویا و با نشاط كار خودرا ادامه دهد. سهمیه ناوگان تاكسی تك سوز 400 لیتر و دوگانه سوز 200 لیتر در ماه است.
وی با اشاره به اینكه بناست تا جلساتی تشكیل گردد و شاخه های سامانه حمل و نقل عمومی بتوانند فعال و پویا كارشان را ادامه دهند، اضافه كرد: قرار شده است تاكسی های اینترنتی با پیمایش بالای 200 كیلومتر در طول ماه از تدابیر حمایتی و پشتیبانی استفاده كنند. به این صورت كه پیمایش سفر آنها تجمیع می شود و در ابتدای ماه بعد ما به التفاوت نرخ سوخت به قیمت 1500 تومان محاسبه شده و به كارت بانكی آنها واریز می شود.
تدبیری برای آژانس های مسافربری و سرویس مدارس اتخاذ شده است
جمالی نژاد با اشاره به اینكه نرخ سوخت CNG نیز افزایش نداشته است و افزایش پیدا نمی كند، افزود: تا اطلاع ثانوی هرگونه افزایش كرایه برای ناوگان باربری و مسافری نخواهیم داشت تا جلساتی را با آنها داشته باشیم و بسته های پیشنهادی را برای آنها ارائه نماییم و بدین سان معیشت رانندگان و رفاه آنها را هم در نظر داریم. تدبیری برای آژانس های مسافربری و سرویس مدارس اتخاذ شده است و فردا با نمایندگان آنها جلساتی را خواهیم داشت تا مشكلات آنها را رفع نماییم.
وی اضافه كرد: فردا بامداد با نمایندگان تاكسی های بین شهری نیز جلسه خواهیم داشت. همین طور ستاد پایش حمل و نقل شهری در وزارت كشور تشكیل شده است كه متناظر با این ستاد، ستادهایی در استان های مختلف با محوریت معاونین عمرانی تشكیل می شود. تلاش می نماییم تمام مقدمات و بستری كه شهروندان از حمل و نقل عمومی استفاده كنند را فراهم نماییم.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به اینكه یكی از اشكالات كلان شهرها ترافیك سنگین و آلودگی هواست، اشاره كرد: هفته گذشته نیز همشهریان در نقاط مختلف كشور به سبب آلودگی هوا اذیت شدند. با سهیمه بندی بنزین كاهش 10 هزار لیتری مصرف سوخت را خواهیم داشت و خیلی از مشكلات رفع می شود. برای افزایش حمل و نقل عمومی هم باید تدبیری اندیشیده شود و توسعه پیدا كند. پیرو هماهنگی های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ناوگان حمل و نقل عمومی شهر همچون مترو، اتوبوس، تاكسی ون و... همه آماده خدمات رسانی هستند تا بتوانند به همشهریان سرویس دهند.
جمالی نژاد با اشاره به اینكه باید حمل و نقل ریلی و ناوگان اتوبوسرانی را توسعه دهیم افزود: در تاكسیرانی نیاز به یك ناوگان جوان داریم كه وزارت كشور هم در این عرصه وارد شده است و مبلغی را از سهمیه بندی صرف ناوگان اتوبوسرانی، تاكسیرانی و مترو می نماییم. در عین حال تلاش می نماییم سرفاصله اعزام اتوبوس ها در حمل و نقل عمومی كم شود. با این وجود باید جلساتی با وزارت صمت گذاشته شود تا ببنیم چگونه می توانیم شاهد كاهش مشكلات باشیم.
منبع:

1398/08/25
01:45:45
5.0 / 5
4136
تگهای خبر: آلودگی , اتو , اتوبوس , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین