۶۵ درصد كودكان كار خارجی مجوز اقامت ندارند

۶۵ درصد كودكان كار خارجی مجوز اقامت ندارند به گزارش خشكشوئی آنلاین رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه هم اكنون ۹۰ درصد از كودكان كار و خیابان شهروندان بیگانه هستند، اظهار داشت: تنها ۱۰ درصد از این كودكان ایرانی هستند و از بین كودكان شهروندان بیگانه هم ۵۵ تا ۶۵ درصد از آنها مجوزهای قانونی برای حضور در كشور را ندارند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا با با اشاره به اینكه مبحث كودكان خیابانی شبیه یك كوه یخ است كه تنها بخش كوچكی از آن قابلیت دیدن پیدا می كند اظهار داشت: تنها بخش كوچكی از این كودكان كه در خیابان ها مشغول كار كردن هستند به چشم شهروندان می آیند و این مورد صدمه چند عاملی است.
رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه یكی از صدمه هایی كه متوجه این كودكان است بحث «قاچاق كودك» است، اظهار نمود: این كودكان توسط باندهای قاچاق كشورهای همسایه به كشور آورده می شوند و با به كارگمارده شدن و زباله گردی مورد سوءاستفاده قرار می گیرند، بنابراین رویكرد سازمان بهزیستی این است كه با آموزش دادن به این كودكان برای كاهش صدمه آنها گامی بردارد. در صورتیكه جلوی ورود غیر قانونی این كودكان به كشور گرفته شود این صدمه هم كاسته می شود در غیر این صورت باید شاهد افزایش تعداد این كودكان باشیم.
قبادی دانا اضافه كرد: این كودكان برای سودجویان منبع مالی خوبی بخصوص در حوزه زباله گردی هستند بنابراین كارگروهی هم در معاونت اجتماعی شهرداری برای رسیدگی به وضعیت آنها شكل گرفته است.1398/09/09
15:17:10
5.0 / 5
4435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین