تحویل۸۰ قلاده سگ بی صاحب به حامیان حیوانات در تهران

تحویل۸۰ قلاده سگ بی صاحب به حامیان حیوانات در تهران به گزارش خشكشوئی آنلاین ایسنا نوشت: مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از تحویل ۸۰ قلاده سگ بدون صاحب به حامیان حیوانات برای رهاسازی اطلاع داد.


حمیدرضا تحصیلی در تشریح اقدامات شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره سگهای ولگرد اظهار داشت: اعتقاد داریم ساماندهی سگهای بدون صاحب بر مبنای آخرین متد روز جهان صورت گیرد و حتما برای آنها سرپرست پیدا نماییم. بدون شك ما بعنوان تنها متولی ساماندهی سگهای بدون صاحب این امكان را نداریم سگ از محله ای جمع آوری، قرنطینه، واكسن و تگ گذاری نماییم و در مرحله آخر در محله دیگری رها نماییم. وی ادامه داد: حتی سگهای تگ گذاری شده هم باوجود واكسینه شدن و عقیم سازی می توانند به صورت دست جمعی به شهروندان حمله كنند، بنابراین تلاش می نماییم در این روند حامیان را همراه خود نماییم. در حقیقت بزرگترین مشكل ما در تهران نداشتن محلی برای رهاسازی این حیوان است و احتیاج به كمك حامیان واقعی داریم تا این حیوانات را از ما تحویل بگیرند و با ایجاد محل نگهداری مناسب، از این حیوان نگه داری كنند تا شاهد حضور مجدد آنها در سطح شهر و ایجاد مشكلات برای شهروندان نباشیم.
وی افزود: بیشتر از هشت جلسه، طی دو ماه گذشته با حامیان شهر داشتیم كه خروجی آن ایجاد سازمان مردم نهادی شد كه با بهره گیری از ساز و كارهایی می توان به آنها اعتماد كرد. طی جلساتی كه با این سازمان مردم نهاد برگزار شده است، سایتی راه اندازی می نماییم كه ضمن اطلاع رسانی كامل از شرایط و روند نگهداری سگهای بدون صاحب توسط شهرداری امكان آنرا مهیا می شود تا حامیان دارای صلاحیت، سگهای بدون صاحب را بعد از پیمودن تمام مراحل عقیم سازی، واكسیناسیون و تگ گذاری، جهت نگه داری، تحویل بگیرند. وی تصریح كرد: در فاز دوم این طرح، سگها تحویل حامیان می شود كه هفته قبل این كار انجام شد و در اولین مرحله ۸۰ قلاده سگ عقیم شده برای رهاسازی تحویل آنها شد.
مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در تشریح روند این واگذاری هم اظهار داشت: بعد از اطلاع رسانی این سازمان مردم نهاد در سایتی كه طراحی نموده بودند تعدادی اعلام آمادگی كردند كه این سگها را برای باغ و خانههای خود می خواهند و بدین سان آنها را از تهران بیرون میبرند.
وی ادامه داد: ما به جهت راستی آزمایی و ایجاد اعتماد متقابل از این افراد دعوت كردیم و از محل رها سازی آنها بازدید داشتیم و بعد از اطمینان از انتقال این سگها به خارج از تهران، اولین مرحله كار انجام و ۸۰ قلاده سگ تحویل این سازمان مردم نهاد شد.
وی افزود: متاسفانه رفتار حیوانات بی صاحب علیرغم تگ گذاری قابل پیشبینی نیست و امكان دارد به شهروندان حمله كنند؛ البته بخشی از آن به علت عدم آگاهی مردم در برخورد صحیح با حیوانات بی صاحب است كه این مهم نیازمند فرهنگ سازی با حامیان حیوانات است. وی تصریح كرد: بطور قطع برای سگهای باقی مانده هم با سازمان دامپزشكی و محیط زیست جلساتی برگزار و تصمیم گیری می شود اما در این مرحله حامیانی كه اعلام آمادگی می كنند ما برای آنها طبق وظیفه ی خود، به صورت مجانی سگها را جمع آوری و عقیم سازی و تگ گذاری می نماییم و سپس جهت نگه داری در اختیار حامیان قرار خواهیم داد.
تحصیلی با تاكید بردقت نظر در واگذاری این حیوانات برای حصول اطمینان اظهار داشت: حتما محل ادعا شده برای رهاسازی توسط ما بازدید و صورت جلسه می شود. هم چنین از فرد تعهد گرفته می شود. اگر كسی هم در این میان مرتكب خطا شود و آنگونه كه قول داده عمل نكند، بطور قطع اندك خواهد بود. بدون شك ناظران ما در همه مراحل این واگذاری حضور دارند. امیدواریم این كمك حامیان ادامه دار باشد و بتوانیم مشكل این حیوانات بی صاحب را به صورت پایدار رفع نماییم.
وی در تشریح اقدامات فرهنگی این شركت در حوزه سگهای بدون صاحب هم اظهار نمود: تیمی در حال تهیه مستندی پیرامون حضور سگها در اطراف تهران و نحوه ی برخورد صحیح شهروندان با این حیوان و حتی نحوهی غذا دادن به حیوانات بی صاحب هستند. امیدواریم با آماده شدن این مستند بتوانیم آنرا با همكاری صدا و سیما و دیگر رسانهها به اطلاع شهروندان برسانیم.
ایشان در ادامه با اشاره به بعضی از حامی نمایان حیوانات اظهار داشت: متاسفانه برخی با نقاب پشتیبانی از حیوانات با سیاه نمایی و معرفی شهرداری بعنوان عامل كشتار سگها و با جریحهدار كردن احساسات شهروندان تلاش در جمع آوری پول به شكل غیرقانونی می كنند. بدون شك در گذشته اشتباهاتی صورت گرفته؛ اما تلاش مدیریت جدید ضمن احترام به حقوق حیوانات، ایجاد شهری برای همه است. شركت ساماندهی همه تلاش خویش را جهت رفع هر گونه سوء تفاهم و البته مقابله با هرگونه سوء استفاده از احساسات مردم اعلام می كند. درب قرنطینههای ما به روی همه ی شهروندان باز است تا مشاهده كنند هیچ كشتاری صورت نمی گیرد و به صورت انسانی سگها را بیهوش می نماییم و بعد از واكسیناسیون و تگ گذاری منتظر حامیان واقعی حیوانات می مانیم تا این حیوانات را جهت نگهداری و تحویل بگیرند. ۲۳۴۷۲۱۲

1398/09/25
14:46:11
5.0 / 5
4255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین