ماجرای ۷۰ پیتزای ۱۵ میلیاردی در تهران!

ماجرای ۷۰ پیتزای ۱۵ میلیاردی در تهران! به گزارش خشكشوئی آنلاین رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری دو پیك موتوری كه مبادرت به سرقت ۱۵ میلیاردی از ۷۰ نفر كرده بودند، اطلاع داد.


سرهنگ تورج كاظمی در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار داشت: اواخر اردیبهشت ماه سال جاری مردی حدودا ۴۵ ساله ساكن شمال تهران با پرونده ای از دادسرای مبارزه با جرایم كامپیوتری به پلیس فتا رجوع و اعلام نمود كه از كارت بانكی اش در چندین نوبت و در مجموع مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال خرید شده است كه در همین راستا تحقیقات برای شناسایی عاملان این اقدام در دستوركار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه در حین رسیدگی به این پرونده، شكایات مختلف دیگری هم با شیوه و سبكی مشابه به پلیس فتا ارجاع شد، تصریح كرد: تحقیقات ماموران در تمام این پرونده ها حاكی از این بود كه مالباختگان از رستوران های معتبر شمال و شمال غرب تهران تقاضای غذا كرده اند و غذای سفارشی آنان توسط پیك موتوری جوانی حدودا ۲۵ ساله به آنان تحویل داده و مبلغ غذا با استفاده از دستگاه كارتخوان پرداخت شده است كه با به دست آمدن سرنخ از متهم و احتمال كپی برداری از كارت عابر بانك مالباختگان، تجسس ماموران روی پیك موتوری رستوران ها متمركز شده و كارآگاهان متوجه شدند كه موتورسوار مذكور برای مدت كوتاهی در آن رستوران مشغول به كار بوده است.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به اینكه در شاخه دیگری از تحقیقات و با انجام بررسی های میدانی مشخص شد كه مرد دیگری حدودا ۳۰ ساله پیك موتوری جوان را همراهی كرده است، اظهار داشت: با پیگیری های پلیسی مخفیگاه متهمان در محدوده خیابان فاطمی شناسایی شد و هر دو متهم بعد از دریافت مجوز قضایی در مخفیگاهشان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.
كاظمی افزود: همینطور در بازرسی از محل اختفای متهمان تعدادی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری برای كپی برداری از كارت عابر بانك و مدارك هویتی مربوط به سایر اشخاص هم كشف و ضبط شد.
وی افزود: متهمان بعد از انتقال به پلیس فتا اعلام كردند، به بهانه كار در رستوران به رستوران های معتبر رجوع و بعنوان پیك موتوری مشغول به كار می شدند و بعد از كپی برداری از كارت عابر بانك مشتریان، آنها را بر روی كارت های خام چاپ و به بهانه ای رستوران را ترك و در رستوارن دیگری مشغول به كار می شدند، سپس با كارت های عابربانك جعلی با رفتن به طلافروشی ها و صرافی ها طلا و دلار می خریدند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به اینكه تابحال ۷۰ نفر از مالباختگان شناسایی شده اند، اظهار داشت: این افراد در بازجویی های انجام شده به ۱۵ میلیارد ریال سرقت از شهروندان اعتراف كرده اند.
كاظمی تصریح كرد: برای این دو متهم پرونده ای تشكیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم به دادسرا منتقل شدند.1398/10/22
19:31:32
5.0 / 5
4482
تگهای خبر: پلیس , دستگاه , شهروندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین