سامانه پایش حریم شهر تهران رونمایی می شود

سامانه پایش حریم شهر تهران رونمایی می شود به گزارش خشكشوئی آنلاین مدیر كل حریم شهر تهران اعلام نمود: در جهت افزایش شفافیت در مدیریت حریم شهر تهران و تجمیع اطلاعات حریم، سامانه پایش حریم شهر تهران رونمایی می شود.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، مجتبی شكری در اینباره اظهار داشت: از این پس هر گونه ارزیابی عملكرد نواحی دارای حریم در مورد نحوه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلفات صرفاً از راه سامانه هوشمند ثبت تخلفات صورت می گیرد و گزارش های شفاهی مبنای اثر نخواهد بود.
وی ادامه داد: با عنایت به این كه از سال 1393هوشمندسازی حریم هم در تخلفات و هم در مصوبات پایه گذاری شده است، طی همكاری كه با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به عمل آمده است، فرایند تحلیل حریم بر روی سامانه جامع اطلاعات مكانی ایجاد گردیده است كه اقداماتی همچون مرزبندی های حریم، تدقیق تصاویر هوایی و تعیین وسعت حریم هر منطقه در آن صورت گرفته است.
مدیر كل حریم شهر تهران تاكید كرد: در طرح راهبردی حریم پایتخت كه در سال 1395 به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری رسید و كلیات آن ابلاغ گردید، برخی ضوابط و مقررات عام و پهنه بندی های كلان، خرد و عام هم عرضه شده است كه مبنای ضوابط و مقررات كنونی حریم، این طرح است.
وی ادامه داد: با بارگذاری و مرزبندی تصاویر در سامانه جامع اطلاعات مكانی، پهنه بندی های طرح راهبردی و مرزبندی تداخلات حریم، بارگذاری و در دسترس مناطق قرار گرفته است و برای ایجاد امكان رصد بهتر، مناطق دارای حریم به سه پهنه شمالی، جنوبی و شرقی تقسیم و سه مدیر پهنه در نظرگرفته شده است.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، ایشان در ادامه اظهار داشت: در همین راستا با استفاده از ظرفیت مناطق، نواحی و شركت شهربان و حریم بان، میزان بازدید از حریم افزایش یافته و كنترل گستره اراضی با دقت بیشتری انجام می شود و در اقدامات آتی تطابق تصاویر ماهواره ای به صورت مكانیزه، در بازه زمانی 3 ماهه در دستور كار اداره كل حریم قرار گرفته كه روند ثبت تخلفات را به صورت 100 درصد هوشمند امكان پذیر می كند.1398/11/02
14:50:13
5.0 / 5
4455
تگهای خبر: شهردار , شهرداری , فناوری , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین