هوای مشهد در بعضی نقاط آلوده است

هوای مشهد در بعضی نقاط آلوده است به گزارش خشكشوئی آنلاین ایرنا نوشت: شاخص كیفیت هوای مشهد امروز دهم بهمن ماه با افزایش حجم آلاینده ها در بعضی نقاط آلوده شده اما شهروندان در بعضی نقاط دیگر مشهد شاهد هوای سالم هستند.


مدیركل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز پنجشنبه میانگین كنونی شاخص كلی كیفیت هوای مشهد را ۱۱۳ ای. كیو.آی و نشانگر وضعیت سالم اعلام اما بیان كرد: كیفیت هوا در ایستگاههای سرافرازان، سمزقند، شهید مفتح، خیام شمالی، امامیه، شهر، الهیه، تقی آباد و سجاد در وضعیت آلوده برای گروههای حساس قرا دارد. تورج همتی اضافه كرد: شاخص كیفیت هوا تنها در ایستگاه چمن كلانشهر مشهد با ۱۵۴ ای. كیو.آی در وضعیت آگهی برای كلیه افراد است. وی افزود: شاخص كیفیت هوا در سایر ۱۳ ایستگاه پایش هوای مشهد وضعیت سالم را نشان میدهد. مدیركل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی همین طور اشاره كرد: شایسته ست شهروندان مشهدی و زوار و مسافران در این كلانشهر با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نكردن از خودرو های شخصی نقش موثر خودرا در بهبود وضعیت هوا ایفا كنند. قرار داشتن شاخص كلی كیفیت هوا تا ۵۰ ای. كیو.آی به معنای وضعیت پاك و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. كیو.آی به معنای وضعیت سالم می باشد.
قرار داشتن شاخص كلی كیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. كیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و كودكان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. كیو.آی نیز به معنای آلودگی هوا برای همه سنین شمرده می شود.
همین طور قرار داشتن شاخص كلی كیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. كیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان میدهد.
مردم مشهد طی سال قبل ۴۵ روز هوای پاك، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس كردند.


منبع:

1398/11/11
12:47:07
5.0 / 5
3973
تگهای خبر: آب , آلودگی , شهروندان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین