اختلاف نظر شورایی ها به دنبال نام گذاری های جدید معابر

اختلاف نظر شورایی ها به دنبال نام گذاری های جدید معابر به گزارش خشكشوئی آنلاین به دنبال نام گذاری معابر در پایتخت دو تن از اعضای شورا بدلیل اختلاف نظر گرفتار درگیری لفظی شدند.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در جلسه شورای شهر تهران بررسی نامگذاری شش كوچه، خیابان و مجموعه ورزشی عنوان شد و محمد جواد حق شناس در ابتدای این جلسه به تشریح نام گذاری ها پرداخت كه بهاره آروین در واكنش به یك نام گذاری اظهار داشت: مبنای كمیسیون نام گذاری چه بوده است؟ چون كه نام یك نفر از قهرمانان فوتسال آسیا برای یك سالن چند منظوره انتخاب شده اما این مورد می تواند اعتراض سایر ورزشكاران را به همراه داشته باشد.
محمد جواد حق شناس در پاسخ به این سؤال اظهار داشت: نامهای كه امروز مطرح كرده ایم برپایه یك خرد و نظر جمعی بوده است اما توجه داشته باشید كه گویا یك مقاومت به تغییر نام در شورا وجود دارد و در تهران هر روز شاهد راه اندازی خیابان و بزرگراه های جدید نیستیم و تعدد نامهای تكراری در شهر سبب شده كه به سمت نام گذاری های جدید برویم و در دنیا این گونه است كه چون مراجعات بین المللی دارند یك نام چندین بار در گذر و معابر مختلف تكرار نشده است.
وی با بیان این كه هم اكنون حدود ۱۰۰ یا ۲۰۰ با اسامی همچون مریم، نیلوفر، لادن و غیره بر كوچه ها و خیابان ها تكرار شده و باید این اصلاح گردد اظهار داشت: از طرفی سعی كردیم كه خیابان ها و كوچه های اطراف خانه هنرمندان به نام شخصیت های شناخته شده نام گذاری نماییم و مجسمه و سردیس هم در این حوزه می تواند بسیار كمك كننده باشد.
در ادامه ابراهیم امینی با بیان این كه كمیسیون نامگذاری می بایست یك مرتبه فلسفه نامگذاری های جدید و قدیم را بیان كند اظهار داشت: این مورد شائبات را برطرف كرده و سبب می شود كه تصمیم گیری های دقیقی گرفته شود.
حسن خلیل آبادی هم در واكنش به این اظهارات اظهار داشت: ما از خودمان اسم خلق نمی نماییم و اسم ها و نامهای تكراری باید اصلاح گردد و هیچ تعارضی با مردم و اهالی محلات در مورد نام گذاری های جدید مطرح نبوده است.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، بهاره آروین در ادامه عنوان نمود كه نامگذاری های معابر به مانند پرونده باغات به صورت تك تك باید بررسی شود اما حجت نظری با انتقاد از نبود رویه واحد اظهار داشت: معمولا اعضای شورا لیستی به این نام گذاری ها رای می دادند كه این مورد سبب ناراحتی و درگیری لفظی میان آروین و نظری شد و آروین با ناراحتی جلسه شورای را ترك كرد اما اعضای شورای شهر مانع وی شدند و آروین اظهار داشت: برخورد توهین آمیزی با هیات رئیسه می شود و ما نباید اجازه این كار را به آنها بدهیم.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سرانجام بعد از تلاش اعضای شورا برای كاهش تنش در صحن، اعضای شورا به تغییر نام خیابان اردلان به مرتضی ممیز، كوچه رافت به شهید اسماعیل حیدری و تغییر نام كوچه هفتم به نام شهید میرزایی و همینطور تغییر نام استخر ویژه بانوان به اسد بیگی و همینطور نامگذاری سالن چند منظوره فوتسال به نام فرشته كریمی و همینطور نام گذاری یك سالن دیگر به نام حشمت الله كهن دل رای مثبت دادند.
همینطور اعضای شورای شهر به تمدید عضویت فاطمه مقیمی و فضل الله اسلامی دو عضو اصلی و علل البدل در مجمع اتوبوسرانی رای مثبت دادند و محسن هاشمی هم به علت جایگاه حقوقی خود بعنوان رئیس مجمع عمومی شركت واحد اتوبوسرانی انتخاب گردید.
همینطور ابراهیم امینی در انتها از وصول سه طرح با قید یك فوریت به هیات رئیسه اطلاع داد و اظهار داشت: اما به علت كمبود وقت این طرح ها بررسی نمی گردد.1398/11/20
14:12:43
5.0 / 5
3936
تگهای خبر: آب , اتو , اتوبوس , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین