مهمترین مسئله در وزارت بهداشت

مهمترین مسئله در وزارت بهداشت خشكشوئی آنلاین: نماینده مردم بوكان در مجلس شورای اسلامی اولویت دادن به بهداشت را نسبت به درمان از مسائل اصلی وزارت بهداشت معرفی نمود.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محمد قسیم عثمانی ظهر امروز (چهارشنبه) در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در مجلس شورای اسلامی اظهار كرد: همانطور كه از اسم وزارتخانه دیده می شود اولویت با بهداشت است و تمركز بر بهداشت و اولویت دادن به بهداشت نسبت به درمان باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: در چهار سال گذشته آقای قاضی زاده در بخش درمان توانست شاهكار كند و می توانیم به او نمره عالی بدهیم. تختهای بیمارستانی 25 درصد افزایش یافته اما در بخش بهداشت ما گله داریم چراكه آن میزان برتری درمان را در بهداشت نداشته ایم. در برنامه آقای قاضی زاده هم نمی بینیم كه چطور می خواهد بخش بهداشت را مثل درمان متحول كند و برای تامین مالی بهداشت چه منابعی در نظر گرفته است. اگر در دوره اول تمركز بر درمان بود در چهار سال بعد تمركز باید بر بهداشت باشد.
عثمانی با اشاره به پرداختها در وزارت بهداشت عنوان كرد: خواسته ما رعایت تعادل در پرداخت حقوق و دستمزد در بدنه وزارت است. درست است كه پزشكان نقش اول را در درمان دارند اما درمان فرآیندی است كه تنها بخشی از ان را پزشكان انجام می دهند و پرستاران پیراپزشكی و پشتیبانی هم در آن نقش كلیدی دارند.
وی ادامه داد: باید در دولت دوازدهم پرداختها با سایرین نسبت به پزشكان تعدیل و اصلاح شود تا رضایتمندی این مجموعه منجر به رضایتمندی مردم شود. این مسئله نیاز به تامین مالی دارد كه من در برنامه آقای قاضی زاده ندیدم. از چه مكانیزمی می خواهند آن را جذب كنند؟ از طرفی وقتی پزشكان به حق دریافتی بالا دارند چرا PHD سایر رشته ها باید یك دهم دریافتی داشته باشد.
نماینده مردم بوكان همچنین بیان كرد: خواسته دیگر افزایش ظرفیت دانشگاه ها در گروه پزشكی و پیراپزشكی است. ما شاهدیم تعداد زیادی از جوانان به خارج از كشور می روند تا تحصیل كنند. چرا این ظرفیت را در كشور خودمان ایجاد نكنیم كه من این مسئله را هم در برنامه های آقای قاضی زاده ندیدم.
عثمانی مشكل بیمه ها را از مهمترین مشكلات وزارت بهداشت دانست و افزود: بخش زیادی از حوزه عمل شما فرابخشی است و بیمه ها در اختیار شما نیست. شاهد بودیم كه بیمه ها به انحاء مختلف وزارت بهداشت را اذیت كردند و الان نگرانی این سیاست های فرابخشی و عملكرد بیرونی است.
وی اضافه كرد: وقتی وزارت به موقع خدمات می دهد به موقع هم باید پرداختی داشته باشد. انتظار جدی ما از وزارت رفاه هم این است كه در بخش بیمه بتواند با وزارت بهداشت همراهی كند كه من در برنامه آقای قاضی زاده ندیدم كه برای بیمه چه فكری می خواهند بكنند. این تضاد باعث ایجاد مشكل در ارائه خدمات به مردم می شود.
عثمانی در پایان اظهار كرد: من از اضافه نشدن تخت بیمارستانی واین گونه مسائل گله مند نیستم و باید از همه خدمات آقای قاضی زاده به همه كشور تشكر كنم. شخصیت دكتر قابل تقدیر است و بدون شك یكی از قویترنی ستونها در بدنه دولت بود و بخشی از آرای غیرسیاسی آقای روحانی مربوط به عملكرد ایشان در وزارت بهداشت است كه او را به شخصیتی كاریزماتیك تبدیل كرده و می تواند یك سرمایه ملی باشد.

 

1396/05/25
14:42:39
5.0 / 5
5550
تگهای خبر: وزیر بهداشت , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین