چرا هوای تهران آلوده است؟

چرا هوای تهران آلوده است؟ به گزارش خشكشوئی آنلاین ایسنا نوشت: سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در مورد چرایی آلودگی هوا در ایام اخیر توضیحاتی را ارائه نمود.


یوسف حجت در گفت و گو با ایسنا، در مورد چرایی آلودگی هوای تهران با وجود كاهش ترافیك با بیان این كه آلودگی هوا دو بال دارد، اظهار داشت: كارشناسان منبع انتشار و تهویه را دو بال آلودگی هوا می دانند. وی با بیان این كه آلودگی هوا یك بعدی نیست اشاره كرد: این كه به چه میزان منابع آلاینده منتشر شود در اختیار انسان ها است اما تهویه كه همان باد است پدیده ای طبیعی است و در اختیار انسان ها نیست. حجت با بیان این كه انتشار منابع آلاینده و نبود تهویه سبب ایجاد آلودگی هوا می شود، اظهار داشت: هم اكنون وضعیت تهویه هوای تهران یا همان باد به شدت كاهش پیدا كرده است؛ به شكلی كه بر طبق نمودارهای موجود، در سال 97 ضریب تهویه هوا در تهران 1100 بوده است؛ اما هم اكنون كارشناسان معتقدند كه ضریب تهویه فعلی كمتر از عدد 600 است و این امر كاهش 40 درصدی ضریب تهویه هوا نسبت به سال قبل را نشان میدهد.
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با بیان این كه كارشناسان با به دست آوردن سرعت باد و ضخامت لایه وارونگی، ضریب تهویه را به دست می آورند، اظهار داشت: به سبب كاهش تردد خودرو ها در این روزها، انتشار آلودگی هوا كم شده اما از طرف دیگر ضریب تهویه نیز كاهش یافته است به شكلی كه درآذر ماه سال قبل ضریب تهویه هوا 1100 بوده است اما در آذر ماه سال 98 ضریب تهویه به عدد 750 رسیده است كه اگر بخواهیم این وضعیت را به شرایط فعلی تعمیم دهیم می بینیم كه ضریب تهویه هوا به شدت كاهش یافته است. حجت اضافه كرد: این كه انتظار داشته باشیم در تهران همیشه هوا پاك باشد انتظار درستی نیست چونكه یك قسمتی از آلودگی هوا (بارندگی و باد) در اختیار انسان ها نیست و نبود این عوامل سبب كاهش ضریب تهویه می شود. 2323


منبع:

1398/12/15
22:28:35
5.0 / 5
3386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین