مشاركت بخش خصوصی در تامین تجهیزات مراكز درمانی و حفاظت فردی در مقابل كرونا لازم است

مشاركت بخش خصوصی در تامین تجهیزات مراكز درمانی و حفاظت فردی در مقابل كرونا لازم است خشكشوئی آنلاین: فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران با اشاره به ظرفیت های بخش خصوصی، خواهان مشاركت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران در تامین تجهیزات حفاظت فردی و تجهیزات مراكز درمانی استان تهران برای مدیریت بیماری كرونا در این استان شد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی در نشستی كه با اعضای هیئت رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران برگزار شد، اظهار نمود: تفاوت موضوع كرونا با سایر رخدادها در كشور این است كه درحال تجربه پدیده ای هستیم كه متاسفانه هم دانش كمی در عرصه جهانی برای آن وجود دارد و هم اینكه با حوادثی همچون سیل و زلزله كاملا متفاوت می باشد.
وی ادامه داد: متاسفانه این بیماری ابعاد خیلی پیچیده ای دارد و فقط یك رخداد غیر مترقبه بیولوژیك نیست، بلكه به اندازه ابعاد بیولوژیك آن، ابعاد اجتماعی و اقتصادی آن نیز گسترده است.
دكتر زالی با اشاره به اینكه ممكنست درگیری با این بیماری بین دو تا سه ماه آینده نیز ادامه داشته باشد، تصریح كرد: تجربه چین نیز نشان میدهد در مقاطعی كه به نظر می رسید اپیدمی در این كشور در حال كنترل است باردیگر با یك موج جدید روبرو شد، بنابر این اعلام زمان مهار این اپیدمی در كشور هم اكنون كار دشواری است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران افزود: بنظر می رسد از زمان شروع بحث كرونا در كشور در پروتكل های ملی، ساز و كار مدون و شفافی برای مشاركت گرفتن از بخش خصوصی نبوده است و این مسئله موجب ایجاد یك سردرگمی در ظرفیت های بخش خصوصی شده است.
وی افزود: همزمان قسمتی از اقدامات بخش خصوصی مانند مجوزها، استفاده از ظرفیت های خارج از كشور و... با اقدامات بروكراتیك و ممانعت هایی كه متناسب با شرایط فعلی كشور نیست روبه رو می شود.
دكتر زالی با تاكید براهمیت موضوع كرونا و ارتباط مستقیم آن با جان وسلامت مردم توضیح داد: نخستین موضوع بحث امكانات حفاظت فردی است، یك قسمتی از آن به خاطر سهمیه محدودی است كه وزارت بهداشت برای استان تهران در نظر دارد و بخش دیگر مربوط به این است كه اقلام مكشوفه به سرعت وارد مدار نمی شوند، همین طور افزایش ظرفیت در تولید هنوز نتوانسته در عرصه خودرا بروز دهد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران خواهان مشاركت اتاق بازرگانی در تامین این اقلام شد و اضافه كرد: در مورد تهران پیچیدگی های بیشتری وجود دارد، برای اینكه حجم بیماران بستری و خدمات درمانی گاهی اوقات از مجموع ده استان در كشور بیشتر است.
وی با اشاره به جمعیت شناور انبوه در شهر تهران اظهار داشت: این پدیده احیانا تمام كشور را درگیر می كند اما ما درحال حاضر در خط مقدم و نقطه داغ آن قرار داریم، به همین خاطر تهران به پروتكل متفاوتی نیازمند است برای اینكه تهران ایستگاه پایانی خدمات درمانی در كشور است و بدحال ترین بیماران در نهایت به تهران منتقل می شوند.
دكتر زالی با اشاره به اینكه اگر تهران برای رفع نیازهای خود گرفتار مشكل شود، كشور نیز با چالش روبرو خواهد شد، اظهار نمود: در مورد تجهیزات حفاظت فردی سه مسئله نقدینگی، تامین تجهیزات و توزیع آن در سطح بازار وجود دارد كه بخش خصوصی می تواند دراین زمینه چابك ترعمل كند.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران با اشاره به اینكه می توان با هماهنگی نسبت به ترخیص اورژانسی این اقلام در گمرك اقدام نمود، اظهار داشت: در تهران با وضعیت نگران كننده ای در الگوی ارائه خدمات روبرو می باشیم برای اینكه در ایام اخیر تعداد بیماران افزایش می یابد و بیماران بدحال تری بستری خواهند شد كه در نتیجه اقلام سرمایه ای ما در بیمارستان ها مانند اقلامی كه در آی سی یو استفاده می شود در چند روز آینده مطلقا برای بیماران بدحال كافی نخواهد بود. اگر از الان به تجهیز، توسعه و لجستیك این اقلام سرمایه ای كمك نكنیم شاهد افزایش خسارات جانی بر اثر كرونا خواهیم بود.
دكتر زالی با اشاره به اینكه بیماری كرونا به یك مسئله جهانی تبدیل گشته است، خواهان تصمیم گیری، برنامه ریزی و اقدام در كوتاه ترین زمان ممكن برای تهیه تجهیزات بهداشتی و درمانی با مشاركت اتاق بازرگانی شد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران با اشاره به آثار منفی این اپیدمی بر صنعت، تولید و بازرگانی كشور اظهار داشت: اما اگر بتوانیم هرچه زودتر امكانات را در حوزه سلامت فراهم و بیماری را كنترل نماییم به صورتی احیای سریعتر اقتصاد كشور نیز كمك كرده ایم.
دكتر زالی اشاره كرد: اگر باری كه بر دوش حوزه سلامت كشور است زودتر برداشته شود، اقتصاد نیز سریعتر مسیر معمول خودرا پیدا می كند.

در ادامه این جلسه با اعضای اتاق بازرگانی درباره ظرفیت ها، چالش ها و امكانات این اتاق برای تامین اقلام بهداشتی و درمانی لازم برای مقابله با بیماری كرونا در استان تهران و هم چنین ساز و كارهای قانونی آنها بحث و گفت و گو شد.

منبع:

1398/12/17
21:46:36
5.0 / 5
3341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین