مراقبت مضاعف از گروه های پرخطر در دوره همه گیری

مراقبت مضاعف از گروه های پرخطر در دوره همه گیری خشكشوئی آنلاین: سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود از ارزیابی و غربالگری نود درصد جمعیت تحت پوشش این دانشگاه آگاهی داد.


دكتر رضا چمن در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این خبر اظهار نمود: این تعداد از جمعیت تحت پوشش دانشگاه حداقل یك دفعه مورد ارزیابی و غربال قرار گرفتند.
وی با اشاره به برخی خبرها درباب اثربخشی برخی اقلام دارویی اشاره كرد: درباب مباحثی كه در ارتباط با درمان دارویی كروناویروس در سطوح مختلف ملی و بین المللی مطرح است، در كشور ما نیز یك كمیته علمی در ستاد ملی مقابله با كروناویروس برمبنای آخرین شواهد علمی روز تصمیم گیری می كند و حقیقت امر این است كه شواهد بسیار محدودی در خصوص اثر بخشی نسبی برخی داروها وجود دارد كه بر همان اساس سفارش و تجویز می گردند ولی شواهد قوی در خصوص اثر بخشی متقن همین داروها نیز وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود با اشاره به شیوع كروناویروس و انتقال فرد به فرد آن بر ضرورت محافظت بیشتر از گروه های پرخطر و سالمندان تاكید و اشاره كرد: بااینكه خطر مبتلاشدن به كووید19 برای همه افراد و رده های سنی وجود دارد اما سفارش اكید ما بر این است كه از افراد سالمندان و آن دسته از افرادی كه دارای بیماری های مزمن زمینه ای بوده و در شمار افراد پرخطر تقسیم بندی می شوند مراقبت بیشتری صورت گیرد.
این متخصص همه گیری با اعلان اینكه اینگونه افراد باید هم در منزل و هم در مراكز درمانی مورد مراقبت بیشتری قرار گیرند افزود: سفارش می شود چنانچه خانواده ها، فرد سالمندی در منزل دارند در طول دوره همه گیری برای كاهش احتمال انتقال بیماری تا حد امكان از خروج افراد سالمند اجتناب كرده و در منزل نیز ارتباطات با سالمندان را مدیریت كنند. ضمن اینكه باید آموزش های لازم در رابطه با كووید19 و راه های انتقال آن به فرد سالمند نیز داده شود.
وی با اعلان اینكه باید تردد سالمند در دوره همه گیری شدیدا محدود شود اظهار داشت: در صورتیكه فرد سالمند سابقه مبتلاشدن به بیماری های زمینه ای و همچون دیابت، بیماری های قلبی - عروقی، تنفسی و... را داشته باشد باید مراقبت ها مضاعف و با حساسیت بیشتری از وی مراقبت كرد.
منبع:

1399/01/16
17:13:54
5.0 / 5
2848
تگهای خبر: آموزش , بیماری , درمان , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین