اطلاعیه نیروی انتظامی درمورد توجه عموم و واحدهای صنفی به حفظ حرمت ماه رمضان

اطلاعیه نیروی انتظامی درمورد توجه عموم و واحدهای صنفی به حفظ حرمت ماه رمضان به گزارش خشكشوئی آنلاین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای حلول ماه رمضان را تبریك گفت و بر توجه عموم مردم بخصوص صاحبان و متصدیان واحدهای صنفی و اماكن عمومی به رعایت و اجرای برخی موارد در جهت حفظ حرمت ماه مبارك رمضان تاكید نمود.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای حلول ماه مبارك رمضان، ماه نزول قرآن كریم و دعا و نیایش، ماه تزكیه و خودسازی را تبریك و با اشاره به اهمیت تكریم و تعظیم شعائر اسلامی بر توجه عموم مردم بخصوص صاحبان و متصدیان واحدهای صنفی و اماكن عمومی به رعایت و اجرای برخی موارد در جهت حفظ حرمت ماه مبارك رمضان تاكید و اعلام نمود: روزه داران گرامی، در جهت تقویت خویشتن داری و گسترش ارزش های اخلاقی و همینطور اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری كرونا و رعایت حرمت این ماه عزیز از هرگونه تظاهر به روزه خواری و سرو غذای سرد یا گرم در پارك ها، تفرجگاه‎ها، معابر عمومی و... اكیدا اجتناب كنند.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: در صورت صدور مجوز فعالیت مراكز اقامتی و پذیرایی و سایر كسب و كارهای پر ریسك (پرخطر) برابر پروتكل های بهداشتی ابلاغی از ستاد ملی مبارزه با بیماری كرونا، متصدیان مراكز پذیرایی بین راهی، پایانه های مسافربری، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و بیمارستان ها می توانند به منظور عرضه خدمات به مسافران و افرادی كه دارای عذر شرعی می باشند، با رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و دریافت مجوز از مراجع ذیربط و حفظ شئون اسلامی، ضمن استتار مكان بگونه ای كه در ملاءعام تظاهر به روزه خواری نشود، فعالیت كنند.
این اطلاعیه می افزاید: از هموطنان بخصوص رانندگان وسایل نقلیه عمومی انتظار می رود با رعایت نكات بهداشتی و ضد عفونی كردن مداوم خودرو ها، از تظاهر به روزه خواری و استعمال دخانیات در داخل خودرو و ایجاد آلودگی صوتی پرهیز كنند.
در ادامه این اطلاعیه بیان شده است: در صورت موافقت ستاد ملی مبارزه با بیماری كرونا با بازگشایی مراكز پذیرایی حقیقی و مجازی، فعالیت اماكن یاد شده با رعایت اصول بهداشتی و استتار مكان در ساعات روزه داری (از اذان بامداد تا اذان مغرب)، صرفاً برای عرضه غذای سرد و به صورت بیرون بر و عرضه غذای گرم از یك ساعت پیش از اذان مغرب (افطار) تا اذان بامداد مجاز است. بدیهی است مسئولیت عدم رعایت مصوبات ابلاغی ستاد ملی مبارزه با بیماری كرونا و دیگر موارد یاد شده متوجه مسؤلان و متولیان اماكن مربوطه است.
در انتها این اطلاعیه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی هموطنان و مسلمانان جهان و قطع زنجیره انتقال و كنترل بیماری كرونا، ازهمكاری مردم شریف ایران سلامی قدردانی و بر رعایت شئون اسلامی (پرهیز از كشف حجاب، پوشش نامتعارف) و اصول بهداشت فردی و اجتماعی در كلیه واحدهای صنفی و اماكن عمومی تصریح كرد.
1399/02/04
20:13:50
5.0 / 5
2578
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین