معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد مطرح كرد

صدمه های انتشار كرونا بر اشتغال مددجویان كمیته امداد

صدمه های انتشار كرونا بر اشتغال مددجویان كمیته امداد به گزارش خشكشوئی آنلاین معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد از تغییر كاربری طرح های اشتغال مددجویان در شرایط ویروس كرونا به منظور پشتیبانی از نظام بهداشت و درمان كشور اطلاع داد و اظهار داشت: مددجویان این نهاد با تغییر كاربری برخی از طرح های اشتغال خود، هم اكنون روزانه حدود ۷۰۰ هزار عدد ماسك بهداشتی تولید می كنند كه این رقم بیشتر از ۱۰ درصد تولید ماسك كشور است.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الله عبدالملکی در نشست خبری امروز خود اضافه کرد: در صورت اشباع نیاز داخلی، محصولات بهداشتی مددجویان به خارج کشور صادر خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ در مجموع حدود ۴۳۰ هزار شغل در کشور به وجود آمد، اضافه کرد: کمیته امداد با راه اندازی ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان و نیازمندان، حدود ۴۱ درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داد.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد از سال ۱۳۹۰ تا ۹۶ به صورت متوسط ۲۰ درصد اشتغال کشور را بوجود آورده است، افزود: این رقم در سال ۹۷ به ۳۰ درصد رسید و برپایه اطلاعات سامانه کار و رصد، کمیته امداد با راه اندازی ۴۱ درصد اشتغال کشور در سال ۹۸ موفق به ثبت یک رکورد جدید در کشور شد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با تقدیر از شبکه بانکی کشور برای عرضه تسهیلات مصوب به طرح های اشتغال مددجویان اظهار داشت: در سال ۹۸ حدود ۴۷۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال مددجویان و نیازمندان پرداخت گردید که از این میزان ۲۸۵۳ میلیارد تومان در قالب تبصره ۱۶ از محل تکالیف شبکه بانکی، حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان از راه قانون اشتغال روستائیان و عشایر، ۳۵۰ میلیارد تومان از صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و ۲۱۱ میلیارد تومان از دیگر منابع تأمین شده است.
عبدالملکی با اشاره به اینکه کل تسهیلات برای اشتغال مددجویان در سال ۹۸ حدود ۵۸۰۰ میلیارد تومان مصوب شده بود، اضافه کرد: از این مبلغ، ۸۷ درصد به مددجویان تخصیص یافت و ۱۰۹۰ میلیارد دیگر با وجود تکمیل و ارسال پرونده طرح های اشتغال به بانک ها، به علل مختلف موفق به دریافت تسهیلات نشدند که اگر این مهم به انجام می رسید، اشتغال مددجویان در سال ۹۸ به ۲۰۰ هزار فرصت شغلی می رسید.
وی اظهار داشت: سال قبل ۲۳۰ هزار فقره مشاوره شغلی و ۱۵۱ هزار فقره آموزش کسب و کار به مددجویان عرضه شد که در نتیجه این اقدامات، طرح های اشتغال مددجویان به پایداری خوبی رسیده و در اثر نظارت مستمر، انحراف از طرح مصوب و تسهیلات بسیار ناچیز است.

برنامه ریزی برای ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان در سال ۹۹
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از برنامه ریزی برای ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در سال جدید اطلاع داد و تصریح کرد: بدین منظور ۶۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پیشبینی شده که ۴۹۰۰ میلیارد آن از محل تبصره ۱۶ و شبکه بانکی، ۶۰۰ میلیارد تومان از قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایر و ۷۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی امداد اختصاص خواهد یافت.
عبدالملکی به عملکرد طرح های اشتغال مددجویان پرداخت و اظهار داشت: مددجویان کمیته امداد پارسال ۲۷۰ هزار راس دام بزرگ شامل گاو و گوساله و ۵، ۵ میلیون راس دام کوچک شامل گوسفند و بز پرورش دادند که نقش بسیار زیادی در تأمین پروتئین و گوشت قرمز مورد نیاز کشور دارد.
وی افزود: در همین سال حدود هزار طرح پرورش ماهیان گرم آبی و سردآبی و ۸۵۰ طرح قایق صیادیتوسط مدججویان امداد اجرا شد که سهم در خور توجهی از تولید گوشت سفید کشور را به خود مختص کرده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تصریح کرد: مددجویان این نهاد در سال ۹۸ بیشتر از ۱۳۰ هزار متر مربع فرش تولید کردند و ۴۸ هزار هکتار اراضی باغی و زراعی را زیر کشت بردند.

تولید ۱۰ درصد ماسک کشور توسط مددجویان کمیته امداد
عبدالملکی به تغییر کاربری طرح های اشتغال مددجویان در شرایط ویروس کرونا به منظور پشتیبانی از نظام بهداشت و درمان کشور پرداخت و اظهار داشت: مددجویان این نهاد با تغییر کاربری برخی از طرح های اشتغال خود هم اکنون روزانه حدود ۷۰۰ هزار عدد ماسک بهداشتی تولید می کنند که این رقم بیشتر از ۱۰ درصد تولید ماسک کشور است.
وی ادامه داد: همینطور روزانه ۵۰ هزار جفت دستکش بهداشتی و لباس بیمارستانی و اقلام ضدعفونی کننده توسط مددجویان تولید و در اختیار مراکز درمانی قرار می گیرد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه در صورت اشباع نیاز داخلی، محصولات بهداشتی مددجویان به خارج کشور صادر خواهد شد، تصریح کرد: تابحال ۲۵ میلیون عدد ماسک و اقلام بهداشتی توسط طرح های اشتغال مددجویان تولید شده است.

صدمه های انتشار کرونا بر طرح های اشتغال و کسب و کار مددجویان/ پشتیبانی از طرح های صدمه دیده

عبدالملکی به صدمه های انتشار کرونا بر طرح های اشتغال و کسب و کار مددجویان اشاره نمود و اضافه کرد: ۷۰۰ هزار طرح شغلی مددجویان به صورت مستمر در حال پایش است و در صورت بروز خسارت به این طرح ها، با عرضه تسهیلات تکمیلی، پرداخت بلاعوض و استمهال وام های اشتغال صندوق امداد ولایت، از راه هیات هایی که در استان ها تشکیل شده، از این طرح ها حمایت می نماییم.
وی در مورد صندوق ضمانت وام اشتغال مددجویان هم اظهار داشت: این صندوق در بهمن ماه ۹۸ تشکیل شد و در ماه پایانی سال حدود ۱۰۰ مورد ضمانت با ۲ میلیارد تومان اعتبار انجام داد و برپایه برنامه ریزی انجام شده، سال جاری ۶۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای وام اشتغال مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار صورت خواهد گرفت.
منبع:

1399/02/08
15:40:47
5.0 / 5
2562
تگهای خبر: آب , آموزش , اشتغال , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین