نسبت بیماران بدون علامت به كل بیماران كووید-۱۹

نسبت بیماران بدون علامت به كل بیماران كووید-۱۹ خشكشوئی آنلاین: موسسه ملی تحقیقات سلامت با انتشار گزاره برگی اعلام نموده است كه حدودا تمام مقالات احتمال انتقال عفونت از بیماران بدون علامت را تایید كرده اند؛ اما در مورد نسبت بیماران فاقد علامت به كل بیماران، با عنایت به اختلاف نسبتا زیاد بین اعداد گزارش شده در مطالعات مختلف، به نظر می آید كه هنوز شواهد كافی برای نتیجه گیری نهایی در این حوزه وجود ندارد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، از آغاز شروع اپیدمی کووید-۱۹ مشخص شد که بعضی از افراد مبتلا به این بیماری به خصوص در مراحل اولیه امکان دارد هیچ علایم بالینی مانند تب، سرفه، تنگی نفس و... را نداشته باشند. بنابراین یکی از اطلاعات کلیدی موردنیاز برای برآورد شیوع بیماری در جامعه و همینطور انجام سیاستگذاری ها و تصمیم گیری ها در مورد این بیماری، اطلاع از نسبت این گروه از بیماران بدون علامت و پیش علامت به کل بیماران و احتمال انتقال عفونت از آنها است.
برای یافتن پاسخ، یک مرور سریع در مقالات انگلیسی زبان منتشرشده تا حال حاضر انجام گرفت که نتیجه آن به صورت خلاصه در جدول زیر نشان داده شده است. به منظور جمع آوری جدید ترین مستندات، مقالاتی که هنوز مورد مرور همتایان قرار نگرفته اند، هم در این جا آورده شده است.
در بخش پایانی این مطلب آمده است: «تقریبا تمام مقالات احتمال انتقال عفونت از بیماران بدون علامت را تایید کرده اند؛ اما در مورد نسبت بیماران فاقد علامت به کل بیماران، با عنایت به اختلاف نسبتا زیاد بین اعداد گزارش شده در مطالعات مختلف، به نظر می آید که هنوز شواهد کافی برای نتیجه گیری نهایی در این حوزه وجود ندارد و هم اکنون نمی توان به صورت قطعی مقداری برای آن در نظر گرفت. بنابراین پیشنهاد می شود تا به دست آمدن شواهد بیشتر در این حوزه صبر کرد. در صورت احتیاج به استفاده از این نسبت برای مواردی مانند برآورد شیوع بیماری در جامعه، عدم قطعیت این نسبت برای مواردی مانند برآورد شیوع بیماری در جامعه، عدم قطعیت این نسبت باید در نظر گرفته شود.»1399/02/10
20:14:28
5.0 / 5
2498
تگهای خبر: بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین