استفاده تهرانی ها از ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش قابل توجهی یافته است

استفاده تهرانی ها از ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش قابل توجهی یافته است خشكشوئی آنلاین: فرمانده عملیات مقابله با كرونا در كلان شهر تهران با اشاره به اینكه در ایام اخیر، استفاده مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی به شكل قابل توجهی افزایش یافته است، اظهار داشت: استفاده 570 هزار نفر از مترو تهران در ایام اخیر عدد قابل توجهی است.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در یک برنامه تلویزیونی به برگزاری جلسه مشترک ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای تهران با ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اشاره نمود و اضافه کرد: از روزهای آغازین شروع اپیدمی کرونا، در زمینه لجستیک و فیلدهای بهداشتی و درمانی اقدامات و تعاملات سازنده ای میان ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای تهران و بنیاد مستضعفان شکل گرفت.
فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از استمرار تعاملات و حمایت های همه جانبه بنیاد مستعفان از ستاد مقابله با کرونای تهران آگاهی داد و اظهار داشت: در این نشست اقدامات و برنامه های آتی این نهادها در امتداد ریشه کنی کووید ۱۹ بررسی و مقرر شد این حمایت ها به شکل مستمر ادامه داشته باشد.
دکتر زالی با اشاره به این که ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونا امروز دهم اردیبهشت ماه میزبان مسئولان کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران و مدیرعامل مترو و ناوگان اتوبوسرانی بود، اشاره کرد: در این نشست نیز گزارش مبسوطی از کلیه اقدامات و اجرای پروتوکل های بهداشتی ارائه شد.
وی با اشاره به این که میزان استفاده مردم شهر تهران از ناوگان حمل و نقل عمومی در ایام اخیر به شکل قابل توجهی افزایش یافته است، اظهار داشت: استفاده ۵۷۰ هزار نفر از مترو تهران در ایام اخیر عدد قابل توجهی است.
فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با تاکید براین که کاهش بار ترددها و ترافیک در سطح شهر نیازمند اجرای برنامه های مداخله ای و عمیق تر با همکاری نهادی هایی همچون پلیس راهور و مسئولان شهر تهران است، اضافه کرد: امروز در مناطق مرکزی تهران ۷۵ درصد بار ترافیکی افزایش پیدا کرد، که باید این مساله بررسی و تمهیدات لازم برای کاهش ترددها و در ادامه ریشه کنی اپیدمی کرونا اعمال شود.
استفاده از ماسک در مترو شانس انتشار بیماری را کاهش می دهد
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۵۰ درصد از مسافران مترو از وسایل حفاظت شخصی شامل ماسک و دستکش استفاده می نمایند که موجب قطع زنجیره بیماری کرونا و کاهش سرایت آن می شود.
بر طبق گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر زالی با اشاره به این که حدود ۵۰ درصد از مسافران مترو از وسایل حفاظت شخصی شامل ماسک و دستکش استفاده می نمایند، گفت: باتوجه به احتمال افزایش بار حجم مسافران مترو در ایام آتی مقرر شد راهکارهایی برای تهیه ماسک های متناسب با پروتکل های بهداشتی و قیمت مناسب برای مسافران انجام پذیرد.
بگفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران مقرر است که اقدامات کارشناسی دراین زمینه با بهره گیری از ظرفیت شهرداری تهران، وزارت صمت و گروه های خیرین انجام پذیرد و به همین شکل زمینه تدارک و لجستیک مستمر و پابرجایی برای تهیه ماسک فراهم گردد تا در اختیار مسافران متروی تهران قرار گیرد.
دکتر زالی با اشاره به اعمال نظارت بر ضرورت استفاده از ماسک در مترو اظهار داشت: خوشبختانه ۵۰ درصد شهروندان گردنگیر استفاده از ماسک را رعایت می کنند و طبیعتا این کار موجب کاهش شانس ابتلای افراد و انتشار ویروس در تماسهای بالقوه نزدیک در مترو می شود.
وی اشاره کرد: استفاده از ماسک در مترو برای حفاظت خود فرد و دیگران الزامی است.
دکتر زالی در خاتمه سخنان خود با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: بعد از آمادگی زیرساخت های لازم این کار محقق می شود.
بدین سبب دوستان در شهرداری و مترو در حال تدارک زیرساخت های لازم هستند تا بدون ایجاد مشکلی برای شهروندان این کار تحقق یابد.1399/02/10
23:42:57
5.0 / 5
2612
تگهای خبر: اتو , اتوبوس , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین