واریز كمك هزینه ۵۰۰ هزار تومانی بهزیستی به كودكان بی سرپرست فردا

واریز كمك هزینه ۵۰۰ هزار تومانی بهزیستی به كودكان بی سرپرست فردا به گزارش خشكشوئی آنلاین رئیس سازمان بهزیستی كشور از واریز مبلغ ۵۰۰ هزار تومانی به حساب فرزندان بی سرپرست تحت پوشش سازمان بهزیستی كشور اطلاع داد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا درباره اقدامات انجام شده در مقابله با کرونا در مراکز بهزیستی به خانه سالمندان اشاره نمود و با اشاره به اینکه بیشتر سالمندان در کشور در منازل نگهداری می شوند، اضافه کرد: با این وجود بعضی از سالمندان به علت شرایط جسمی و نبود امکانات در مراکز بهزیستی هستند.
وی با اشاره به اینکه در مجموع 80 هزار سالمند در مراکز شبانه روزی حضور دارند، اضافه کرد: با نخستین بخشنامه کرونا مبالغ 30 هزار تومان برای هر فرد در کارت سالمندان برای تهیه دستکش و مواد ضدعفونی شارژ شد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد قرنطینه این مراکز هم اظهار کزد: مراکزی که در مراحل اولیه، قرنطینه و ملاقات ها را ممنوع کردند، با ایجار شرایط ایزولاسیون موفق شدند. مراکز توانبخشی روزانه و مهدکودک ها هم تعطیل شد و در مراکز نگهداری شبانه هم ایزولاسیون اجرا شد.
قبادی دانا با اشاره به اینکه از 2 هزار و 531 مرکز بهزیستی، 59 مرکز به ویروس کرونا آلوده شدند، خاطرنشان کرد: این تعداد 2 درصد کل مراکز شبانه روزی است. همینطور 788 نفر از بین 80 هزار نفر تست کرونا مثبت داشتند و از این تعداد 192 نفر بهبود یافتند.
***فوت 98 نفر از سالمندان در مراکز به دنبال کرونا
ایشان در ادامه از فوت 98 نفر از سالمندان در مراکز به دنبال کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: این رقم یک دهم درصد کل کسانی است که در مراکز شبانه روزی بهزیستی نگهداری می شوند.
قبادی دانا با اشاره به اینکه 57 هزار بسته آموزشی و بهداشتی به وسیله اورژانس اجتماعی بین کودکان کار و خیابان توزیع شده است، اضافه کرد: ۱.۴ فوتی های کشور متاثر از کرونا مربوط به مراکز شبانه روزی بهزیستی و نگهداری سالمندان بوده است. این درحالی است که در ایرلند 45 درصد، در ایتالیا 45 درصد و.. فوتی های کرونا ناشی از فوت سالمندان بوده است.
قبادی دانا در ادامه درباره کمک های معیشتی و بسته های معیشتی بهزیستی هم توضیح داد: 50 میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی مردم در سرتاسر کشور در اختیار بهزیستی قرار گرفته است. همینطور بیشتر از 60 میلیارد تومان کمک بنیاد مستضعفان بوده و 70 میلیارد تومان هم برای 191 هزار خانواری که معلول شدید داشتند از جانب سازمان برنامه و بودجه کمک شده است. همینطور با کمک بنیاد مستضعفان برای 40 هزار نفر حدود 250 هزار تومان واریز شده است.

*** از فردا چهارشنبه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان بر روی کارت بانکی فرزندان بهزیستی شارژ می شود
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه برای 85 هزار خانوار مناطق حاشیه ای هم 250 تا 300 هزار تومان واریز شده است، افزود: بنیاد مستضعفان ۱۴ میلیارد تومان به سازمان بهزیستی برای کمک به کودکان بدسرپرست و بی سرپرست تخصیص داده است که از فردا چهارشنبه (۲۴ اردیبهشت ماه) مبلغ ۵۰۰ هزار تومان بر روی کارت بانکی این فرزندان بهزیستی شارژ می شود.
وی افزود: برای افراد مراکز شبانه ریزی هم مبلغ 500 هزار تومان روی کارت آنها شارژ شده است. با یک همدلی و کار مومنانه و جهادی مسئولین و مردم در جهت کمک به سالمندان و نیازمندان حدود 228 میلیارد تومان در خدمات مختلف یاری کردند و ما به صورت شفاف این کمک ها را به دست نیازمندان بهزیستی رسانده ایم.
وی با اشاره به اینکه 400 مشاوربهزیستی سامانه 1480 به صورت مجانی مشاوره تخصصی عرضه می دهند، اظهار نمود: تابحال بیشتر از 250 هزار نفر درقالب 80 هزار ساعت مشاوره گرفته اند. سامانه خودارزیابی اختلالات روانشناختی هم برای سنجش افراد از نظر اضطراب، استرس و افسردگی و... به راه افتاده است.
به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور سامانه 123 مربوط به اورژانس اجتماعی هم تیم های آماده برای ارجاع و خدمات رسانی به افراد دارد.
رئبس سازمان بهزیستی کشور افزود: با اقدامات انجام شده بخصوص در حوزه روانشناختی، صدمه های اجتماعی و جلب خیرین شاهد حماسه های اجتماعی بوده ایم و با پویش مومنانه مردم می توانند کمک های نقدی و غیرنقدی خویش را عرضه کرده و ما هم به صورت شفاف خدمات را به دست مددجویان می رسانیم.
1399/02/23
23:45:08
5.0 / 5
2371
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بودجه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین