در گزارش خشكشوئی آنلاین اعلام شد

نابسامانی در بازار نهاده های دامی ادامه دارد

نابسامانی در بازار نهاده های دامی ادامه دارد خشكشوئی آنلاین: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اعلان اینكه نابسامانی در بازار نهاده های دامی ادامه دارد، خواهان بازگشت وظایف قانون انتزاع به وزارت جهاد كشاورزی شد.سید احمد مقدسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه نابسامانی در بازار نهاده های دامی همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: شرایط به شکلی است که انگار با قحطی نهاده های دامی مواجه هستیم.
وی قیمت هر کیلوگرم ذرت را ۲۷۰۰ تومان، جو را ۲، ۲۰۰ تومان و سویا را ۵، ۶۰۰ تومان اعلام نمود و اضافه کرد: روز گذشته نخستین جلسه ستاد تنظیم بازار نهاده های دامی در وزارت جهاد کشاورزی انجام شد ضمن اینکه مقرر است تنظیم بازار نهاده های دامی از ثبت سفارش تا واردات و توزیع به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شود که امیدواریم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد در غیر این صورت تولید کشور لطمه های جبران ناپذیر خواهد دید.
مقدسی ابراز امیدواری کرد: مسئولان مربوطه هر چه سریع تر اقدامات مربوط به این کار را انجام دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه قیمت دام زنده نیز به شدت کاهش یافته و هر کیلوگرم دام زنده سنگین به زحمت بین ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان خریداری می شود، اضافه کرد: شرکت پشتیبانی امور دام اعلام نموده که هر کیلوگرم دام مازاد دامداران را کیلویی ۲۷ هزار تومان می خرد که این امر ابلاغ گردیده و مقرر است از هفته جاری صورت گیرد.
مقدسی با اشاره به مازاد دام و ضرورت صادرات آن، اشاره کرد: در جلسه ای با وزیر جهاد داشتیم وی نیز موافق صادرات دام بود چونکه هم اکنون انباشتی که وجود دارد به تولید لطمه می زند.
وی اضافه کرد: متأسفانه لغو قانون تمرکز و واگذاری اختیارات به وزارت صمت به تولید لطمه زیادی زده و ما خواهان بازگشت وظایف قانون انتزاع به وزارت جهاد کشاورزی هستیم. در شرایط حساس فعلی این اقدام می تواند منجر به نجات تولید شود.


منبع:

1399/03/18
21:58:31
5.0 / 5
2196
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین