جلوگیری از مرگ بیش از ۳ میلیون نفر در اروپا با اعمال قرنطینه

جلوگیری از مرگ بیش از ۳ میلیون نفر در اروپا با اعمال قرنطینه خشكشوئی آنلاین: كارشناسان اعلام نمودند اعمال قرنطینه با مقیاس گسترده همچون تعطیلی مدارس و كسب و كارها در اروپا موجب كاهش سرعت انتقال كروناویروس به اندازه كافی برای كنترل شیوع آن شده و از مرگ بیش از سه میلیون نفر جلوگیری كرده است.به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در یک مطالعه مدل سازی از تاثیر اعمال قرنطینه بر ۱۱ کشور اروپایی، کارشناسان امپریال کالج لندن اعلام نمودند اقدامات مقابله ای شدید که عموما در ماه مارس اعمال شد تأثیر چشمگیری داشته و به کاهش نرخ شیوع به کمتر از یک تا اوایل ماه مه کمک کرده است.

در همه گیرشناسی نرخ شیوع یا «عدد آر» میانگین تعداد افرادی را که یک فرد مبتلا، ویروس را به آنها منتقل می کند، اندازه گیری می کند. نرخ شیوع بالای یک می تواند منجر به رشدِ نمایی عفونت شود.

تخمین های تیم تحقیقاتی امپریال کالج لندن حاکی از آنست که تا اوایل ماه مه میلادی، بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون نفر در ۱۱ کشور اروپایی اتریش، بلژیک، انگلیس، دانمارک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، نروژ، اسپانیا، سوئد و سوئیس به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده بودند.

با مقایسه تعداد قربانیان فعلی اروپا با مرگ و میرهایی که توسط الگوی آنها پیش بینی شده، کارشناسان دریافتند اگر هیچ گونه اقدامات قرنطینه ای صورت نگرفته بود ۳.۱ میلیون نفر بیشتر از شمار فعلی قربانیان جان خودرا به سبب مبتلاشدن به ویروس کرونا در اروپا از دست می دادند.

به گفته کارشناسان این مطالعه، اندازه گیری اثربخشی این اقدامات مقابله ای باتوجه به تأثیرات اقتصادی و اجتماعی آنها حائز اهمیت می باشد و ممکنست نشان دهد کدام یک از اقدامات برای حفظ کنترل شیوع در ادامه مورد نیاز خواهد بود.

یک مطالعه دیگر نیز در ایالات متحده آمریکا تخمین زده که سیاست های ضد کرونا و اقدامات قرنطینه ای که در چین، کره جنوبی، ایتالیا، ایران، فرانسه و ایالات متحده آمریکا اجرا شده است از ابتلای حدود ۵۳۰ میلیون نفر به بیماری کووید-۱۹ جلوگیری کرده یا آنرا به تاخیر انداخته است.

بنا بر گزارش رویترز، این تیم تحقیقاتی در آمریکا با تمرکز تجزیه و تحلیل خود روی این شش کشور، میزان رشد ویروس کرونا را قبل و پس از اجرای بیش از ۱۷۰۰ سیاست محلی، منطقه ای و ملی با هدف آهسته یا متوقف کردن گسترش کووید-۱۹ مقایسه کردند.
1399/03/19
23:43:48
5.0 / 5
2351
تگهای خبر: اتو , اقتصاد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین