تنظیم لایحه ای برای مجازات پدر در صورت قتل فرزند

تنظیم لایحه ای برای مجازات پدر در صورت قتل فرزند معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به طرح جدید این معاونت اظهار داشت: در مورد بازبینی مجازات پدر در صورت صدمه رساندن و قتل فرزند لایحه ای را تنظیم و ارائه كردیم.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در برنامه ای که به صورت ویدئو کنفرانسی به مناسبت روز دختر برگزار شد، با اشاره به اینکه یک بُعد فعالیت های ما در ستاد ملی زن و خانواده بوده است، اظهار نمود: مصوبه ای را برای افزایش نشاط و ورزش دختران و زنان داشتیم، دلیل تهیه و تصویب این مصوبه این بود که در نشستی که با آموزش و پرورش در سال 96 داشتیم متوجه شدیم، درس ورزش ابتدایی از دروس مدارس دخترانه حذف شده که با وزارت آموزش و پرورش وارد رایزنی شدیم آنها هم تایید کردند که اتفاق ناگواری در حدود 10سال پیش رخ داده و عملا درس ورزش برای دختران ارائه نمیشد. صحبت کردیم که به صورت فشرده آموزش هایی را برای معلمان ابتدایی داشته باشیم.
وی ادامه داد: حدود 76 هزار معلم ابتدایی در تابستان سال تحصیلی 97 و 98 دوره دیدند. این معلمان آموزشهای لازم را برای ارائه درس تربیت بدنی برای دختران دیدند و درس تربیت بدنی به آموزش و پرورش دختران به مدارس ابتدایی برگشت.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: همینطور برای مناسب سازی فضای مدارس با آموزش و پرورش همکاری کردیم چونکه فضای مدارس در خیلی از نقاط برای ورزش دختران مناسب نبود که بر روی این مورد کار کردیم که با همکاری شوراها و شهرداریها مناسب سازی اتفاق بیفتد. همینطور یکسری اقدامات حقوقی برای بحث دختران انجام دادیم که مهمترین آن طرحی است که ازدواج زیر 13 سال را ممنوع کرده است.
وی اظهار داشت: برای بازبینی قانون مجازات صدمه رساندن پدر به فرزند و یا قتل وی، لایحه ای را تنظیم و ارائه کردیم. حمایت دولت و معاونت از لایحه پشتیبانی از اطفال و نوجوانان سبب شد که این لایحه به تصویب برسد که پیگیر اجرای قانون از راه وزارت کار و وزارت دادگستری هستیم. این لایحه بسیار مهم می باشد، چونکه یکی از جمعیتهای هدف این قانون دختران است. همینطور کارگروه دختران فعالیت خوبی برای مبحث مهارتهای زندگی داشتند.
ابتکار در ادامه به طرح گفتگوی ملی خانواده اشاره نمود و اظهار داشت: طرح بزرگی را با آموزش و پرورش تحت عنوان گفتگوی ملی خانواده داریم که مبحث ارتباط و مهارتهای ارتباطی اعضای خانواده را مورد هدف قرار میدهد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه درباره سوالی درباره مبحث محتوای فرهنگی و اطلاعات و آموزشهای لازم اضافه کرد: طرح گفتگوی ملی خانواده به بحث مهارتهای ارتباطی و تقویت مهارتها در اعضای خانواده برمیگردد و روی این مورد به صورت خاص در استانها با تشکلها، بخشهای دانشگاهی، جوانان کار میکنیم و این مورد هم جنبه آموزشی و هم جنبه مهارتی دارد و یک ارزیابی مشارکتی وضعیت خانواده را در 31 استان داشتیم که اطلاعات خوبی را بر روی پرتال معاونت قرار دادیم و اطلاعات خوبی در دسترس می باشد. همینطور با آموزش و پرورش مجموعه ای را تحت عنوان مهارتهای زندگی تولید کردیم این مجموعه برای مهارتهای مختلف مورد نیاز جوانان است که هم برای دانش آموزان و هم دانشجویان قابل استفاده می باشد. این طرح به مهارت های مختلف رفتاری فردی و ارتباطی باز می گردد که لازم است به جهت اینکه یک نفر بتواند موفق و سالم در زندگی خود رفتار کند و این هم تدوین شده و در اختیار قرار دارد.
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود تصریح کرد: سعی شده علاوه بر استفاده از رسانه های مجازی با رسانه ملی در برنامه هایی مانند برنامه خانواده و شبکه سلامت اقدامات مشترکی انجام دهیم تا برنامه هایی تولید شود که هدف آن آگاه سازی خانواده یا جوانان و کودکان باشد.1399/04/03
23:09:27
5.0 / 5
2329
تگهای خبر: آموزش , تولید , سلامت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین