مظاهریان در نشست با مدیران اداره كل امور ایثارگران شهرداری تهران تأكید كرد

لزوم ورود حوزه ایثارگران شهرداری برای هویت بخشی به محلات

لزوم ورود حوزه ایثارگران شهرداری برای هویت بخشی به محلات معاون شهردار تهران با اشاره به رویكرد محله محوری و لزوم ورود حوزه ایثارگران شهرداری برای هویت بخشی به محلات اظهار داشت: اجرای پروژه های محلی در حوزه ایثارگران نیازمند پیوند هنر و معنویت است و باید به رضایت مردم و افزایش معنویت در جامعه منتهی شود.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، حامد مظاهریان در نشست با مدیران اداره کل و معاونت فرهنگی امور ایثارگران، شهدا را فرزند زمان خویشتن دانست و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید وریجی اظهار نمود: زمانه ایجاب می کند که افراد در کدام جبهه مشغول به خدمت و دفاع از وطن و مردم خویش باشند. برخی در سنگر جنگ، برخی در مراکز درمانی و حتی برخی با قلم خود به جهاد مشغول می شوند و این انتخاب افراد و حضور آنان در زمان و محل مناسب، بسیار باارزش است.
وی ضمن ارج نهادن به مقام شهدای خدمت اظهار داشت: ایثارگری در جامعه ایران زنجیره به هم پیوسته ای است که عمری به درازای تاریخ ایران داشته و در هر زمان رنگ و بویی متفاوت می گیرد. در همین ماه های اخیر ما در شهرداری تهران ۱۲ شهید خدمت داریم و این فرهنگ تاریخی و مقطعی نیست اما مقوله ای فرهنگی و جریان ساز است که باید آن در چارچوب زنجیره به هم پیوسته در تاریخ کشور در نظر بگیریم.
مظاهریان، رویکردهای چهارگانه شهردار تهران امسال را شامل کاهش هزینه ها، افزایش درآمدها، محله محوری و شهر هوشمند و الکترونیک عنوان نمود و اضافه کرد: اداره کل ایثارگران در ۳ مورد از این رویکردها می تواند موثر عمل کند و در چارچوب پروژه های محلی ایده های خلاقانه خود در حوزه هویت بخشی به محله ها و معنویت بخشی به شهر را در محله های منتخب طراحی و اجرا نماید.
وی هویت بخشی به محلات را مستلزم پیوند پروژه ها با مقوله هنر دانست و اضافه کرد: در صورتیکه اجرای پروژه های محلی ایثارگران با ابزار هنر و با بهره بردن از تکنیک ها و قالب های هنری همراه شود میزان اثرگذاری آن دوچندان خواهد شد و مدیریت شهری را نیز به اهداف خود در هویت بخشی و فرهنگ سازی در محلات می رساند.
بگفته معاون شهردار تهران، حاصل برنامه ها و اقدامات ایثارگران باید در ارج نهادن به مقام والای شهدا و افزایش معنویت در جامعه هویدا شود.
وی ضمن تقدیر از ایده «سرگذشت پژوهی» و نقش مهم جمع آوری آثار شهدای محله ها در هویت بخشی به محله های شهر تهران، اشاره کرد: نامگذاری کوچه ها و معابر به نام شهدا برای ادای دین به این عزیزان کافی نیست. باید ضمن هویت سازی برای محله ها، تصور ذهنی دقیق و واقعی از ایثارگری شهدا خصوصاً برای نسل جدیدی که به سبب فاصله تاریخی، تجربه و خاطره ای با آن دوران ندارند، را ایجاد نماییم.
مظاهریان، ارائه ایده های جدید و نوآوری در اجرای پروژه های محلی، فرهنگ سازی در حوزه ایثارگری و همکاری با سایر بخش های شهرداری تهران در تعریف پروژه های محلی دراین زمینه را از اداره کل امور ایثارگران خواهان شد.
در ادامه این جلسه، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران نیز از افتتاح بوستان شهدا به نام «سروستان شقایق ها» آگاهی داد و اضافه کرد: در سال ۹۸ برمبنای ۵ راهبرد شامل اخلاق مداری، نظام جبران خدمات، چابک سازی سازمانی، هوشمندسازی مدیریت منابع انسانی، ۱۳ برنامه و ۹۲ اقدام در اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران به اجرا درآمد.
جلالی، برگزاری یادواره شهدای محلات تهران، سلسله همایش های تکریم شقایق ها، ارتقاء و هدایت تحصیلی ایثارگران، تورهای توانمندسازی برای فرزندان شهدا، پایش سلامت خانواده های شهدا، اجرای برنامه های کم هزینه فرهنگی، سفرهای زیارتی برای جانبازان و خانواده شهدا، گرامیداشت روز جانباز، مسابقات فرهنگی، گردآوری اطلس شهدای پایتخت، تشکیل ستاد سرگذشت پژوهی در جمع آوری، تدوین و حفظ آثار شهداء و ایجادکنگره بزرگداشت شهدا در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری را از مهمترین اقدامات این اداره کل برشمرد.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، این جلسه با حضور حامد مظاهریان معاون شهردار تهران، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، اکرم نزل آبادی معاون فرهنگی، سید محسن صالحی معاون برنامه ریزی، مالی و اداری، محسن نوروزی مدیر حوزه ریاست، حجت الاسلام قیومی مشاور مدیرکل امور ایثارگران، نیک بین مدیر بازرسی و موسوی مدیر حراست اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران انجام شد.
منبع:

1399/04/04
11:58:58
5.0 / 5
2414
تگهای خبر: آب , تجربه , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین