مهر خبر می دهد

میانگین قیمت مسكن در تهران به 19 میلیون تومان رسید

میانگین قیمت مسكن در تهران به 19 میلیون تومان رسید بر مبنای اعلام دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت مسكن در تهران در خرداد ماه سال جاری به متری ۱۹ میلیون و۷۰هزار تومان رسید كه رشد ۴۲ درصد نسبت به خرداد سال گذشته داشته است.به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گزارش وضعیت بازار مسکن تهران در خرداد ماه سال جاری را اعلام نمود. بر این اساس متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۱۹ میلیون و ۷۱ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام گردید و در این ماه ۱۱ هزار و ۴۶ فقره مبایعه نامه به ثبت رسیده است.
همچنین گران ترین منطقه تهران منطقه یک با میانگین ۴۲ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۹۰۰ تومان بود و بعد از آن منطقه سه با متوسط هر متر ۳۳ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۹۰۰ تومان و در رتبه سوم منطقه دو با متوسط متری ۲۸ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفته است. بیشترین تعداد معاملات در منطقه ۵ تهران با هزار و ۵۷۰ فقره رخ داده و مناطق دو با ۸۹۳ فقره و منطقه ۴ با ۸۷۴ فقره معامله قرار دارند.
ارزان ترین منطقه تهران هم منطقه ۱۸ با متری ۸ میلیون و ۸۰۸ هزار و ۸۰۰ تومان است و منطقه ۲۰ با میانگین هر متر ۹ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۶۰۰ تومان و منطقه ۱۷ با متوسط هر متر ۹ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۶۰۰ تومان به ترتیب ارزان ترین مناطق تهران بودند.
کمترین تعداد معاملات هم در منطقه ۱۹ با ۶۹ فقره معامله و بعد از آن منطقه ۱۶ با ۱۲۰ فقره و منطقه ۲۰ با ۱۳۴ فقره معامله قرار دارند.
بر اساس این گزارش متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در خرداد سال جاری نسبت به ماه قبل (اردیبهشت ۹۸) ۱۲.۱ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل (خرداد ۹۸) ۴۲.۱ درصد رشد داشته است.
تعداد معاملات هم در خرداد سال جاری نسبت به اردیبهشت سالجاری منفی ۴.۵ درصد کاهش داشته ولی نسبت به خرداد سال قبل ۸۰.۳ درصد رشد داشته است.
منبع:

1399/04/06
14:16:41
5.0 / 5
2440
تگهای خبر: اقتصاد , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین