سامانی سخنگوی وزارت كشور خبر داد:

لایحه اصلاح ماده۱۰۰قانون شهرداری ها به دولت عرضه شد

لایحه اصلاح ماده۱۰۰قانون شهرداری ها به دولت عرضه شد به گزارش خشكشوئی آنلاین سخنگو و معاون هماهنگی وزارت كشور از عرضه لایحه اصلاح و الحاق موادی به ماده 100 قانون شهرداری ها به هیأت دولت اطلاع داد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سید سلمان سامانی، در ادامه اضافه کرد: وجود برخی ابهامات و نقصها در ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها باعث افزایش مسائل شهری، پیچیدگی اداری، اطاله زمان بررسی در کمیسیون ها، وفور پرونده ها در دیوان عدالت اداری و عدم صدور بموقع پایانکار توسط شهرداری ها شده که رفع این مسائل مستلزم نگاهی همه جانبه است.

معاون هماهنگی وزارت کشور خاطرنشان کرد: وزارت کشور برای رفع این مشکلات و با دریافت نظرات مراجع ذیربط لایحه اصلاح ماده ۱۰۰، قانون شهرداریها را تهیه و طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور تقدیم کرده است.

سامانی افزود: درخواست کرده ایم تا این لایحه هر چه زودتر در کمیسیون خاص کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت مورد بررسی قرار گرفته تا بعد از تایید کمیسیون مربوطه در صحن دولت مطرح و تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به اینکه ۵ رویکرد اساسی را در اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداریها دنبال می نماییم، اظهار داشت: ما بدنبال تسهیل در فرایند صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداریها و همزمان تشدید مجازات ساخت و سازهای بدون پروانه هستیم.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: در این لایحه پیشبینی شده است تا همکاری و هم افزایی شهرداریها و دستگاه های اجرایی مرتبط در پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز افزایش حداکثری پیدا کند.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سامانی غیراقتصادی و غیرسودآورد کردن جرایم ساختمانی را یکی از خصوصیت های این لایحه عنوان نمود و اضافه کرد: در این لایحه تاکید گردیده است که دستورالعمل های در رابطه با ماده ۱۰۰ قانون شهرداریها متناسب با برخی تفاوت های منطقه ای و شرایط متنوع جغرافیایی کشور تهیه شود.1399/04/14
17:07:56
5.0 / 5
2098
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین