تعطیلی یك هفته ای برخی اماكن در تهران

تعطیلی یك هفته ای برخی اماكن در تهران معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران با اشاره به تعطیلی یك هفته ای برخی مراكز و اماكن در استان تهران، اظهار داشت: فعالیت باشگاه های ورزشی، مراكز تفریحی، باغ وحش ها، مراكز آبی، شهربازی ها، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدن سازی، برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها، كافی شاپ ها، چای خانه ها و تالارهای پذیرایی به مدت یك هفته ممنوع می شود.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا گودرزی با اشاره به محدودیت های جدید که مقرر است در تهران برای پیش گیری از انتقال کرونا اتخاذ شود، اظهار داشت: روز گذشته تصمیماتی اتخاذ و اعلام گردید که باشگاه ها ورزشی، ورزش های پر مواجهه مانند کشتی و...، مراکز تفریحی، آبی، باغ وحش ها، شهربازی و استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدن سازی، کافی شاپ ها، کافه ها، چای خانه ها و تالارهای پذیرایی حق فعالیت ندارند و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی و همایش ها از تاریخ ابلاغ مصوبه که امروز است، به مدت یک هفته ممنوعست.

وی درباره تذکر به ۱۰ مرکز به سبب عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، اضافه کرد: باتوجه به گزارش ها و کار کارشناسی که از طرف سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی انجام شد و به دنبال نامه فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران به استانداری تهران، روز گذشته به ۱۰ مرکز تذکر شفاهی و کتبی داده شد که بعضی از آنها فروشندگان لوازم موبایل، لوازم خانگی، فرودگاه ها و مراکز دولتی بودند. به این مراکز تذکر جدی داده شده که اگر ظرف مدت ۲۴ ساعت پروتکل های بهداشتی که از طرف وزارت بهداشت ارائه شده را رعایت نکنند، پس از ۲۴ ساعت پلمب خواهند شد و تمامی تبعات برعهده مدیرعامل و هیت مدیره آن مراکز و مجتمع ها خواهد بود.

گودرزی افزود: البته این مساله شامل حال تمام مغازه هایی که در آن مراکز وجود دارند، نمی گردد. ممکنست در پاساژی ۸۰ درصد مراکز پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و ۱۰ درصدشان رعایت نکنند. البته ما تذکر دادیم که حتما باید پروتکل های بهداشتی خصوصاً بحث استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند و در غیر این صورت پس از ۲۴ ساعت پلمب می شوند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران همین طور اظهار داشت: بعضی از این مراکز به شکلی هستند که از سراسر کشور برای خرید به آنجا مراجعه می شود. اگر قرار باشد که تذکر داده شود، به بعضی از مغازه داران باید تذکر داده شود. بدین سبب اگر این ۱۰ تا ۲۰ درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند، مطمئن باشید که شیب تندی بیماری که به تهران بازگشته است و به سبب عدم رعایت تعداد کمی از مردم بوده است، کنترل می شود. لازمه این کار این است که خود غرفه داران، مغازه داران، بنکداران و... تذکر دهند و اگر در طول این مدت نسبت به این مساله توجه نداشته باشند و بازرسان بهداشت و درمان مراجعه نموده و گزارش دهند، چاره ای نداریم و باید تمام یک مرکز یا یک پاساژ را ببندیم. اگر پس از این یک هفته ای هم که اعلام کردیم، رعایت نکنند، چاره ای نداریم جز اینکه تمام محدودیت های قبلی بازگردد. بدین سبب انتظار داریم که رعایت نمایند و با کسی هم رودربایستی نداریم و برخورد می نماییم.

گودرزی با اعلان اینکه نخستین بار است که به این مراکز تذکر داده ایم، افزود: روز گذشته با این ۱۰ مرکز جلسه گذاشتیم و تذکر لسانی و مکتوب دادیم و اگر رعایت نکنند، دیگر تذکر دومی وجود نخواهد داشت و تعطیل می شوند.

وی اعلام نمود: پلیس ۱۱۰ و اماکن با این موضوعات برخورد کرده و پلمب خواهند کرد، مردم می توانند تخلفات احتمالی را به پلیس ۱۱۰ و سامانه بهداشت و درمان اعلام کنند که پیگیری می شود.

وی اشاره کرد: در عین حال باتوجه به عدم رعایت عده کمی از شهروندان در استان تهران، متاسفانه باردیگر موج بیماری بازگشت داشته است. چاره ای جز این نداشتیم برخی محدودیت ها را اعمال نماییم که بر این اساس فعالیت باشگاه های ورزشی، مراکز تفریحی، باغ وحش ها، مراکز آبی، شهربازی ها، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدن سازی، برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها، کافی شاپ ها، چای خانه ها و تالارهای پذیرایی به مدت یک هفته ممنوع می شود.

منبع:

1399/04/24
14:02:51
5.0 / 5
2131
تگهای خبر: آب , اتو , اماكن , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین