هدررفتن آب شرب در لوله های توزیع آب

هدررفتن آب شرب در لوله های توزیع آب به گزارش خشكشوئی آنلاین مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت میزان هدررفت آب در لوله های توزیع آب شرب بین 20 تا 30 درصد می باشد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، ناصر مهردادی در برنامه تهران 20 ضمن تبریك هفته دولت درباره وضعیت محیط زیست استان تهران اظهار كرد: با توجه به اهمیتی كه محیط زیست كشور بخصوص استان تهران دارد این سوال وجود دارد كه جایگاه استان تهران در محیط زیست كجاست؟
وی با اشاره به اینكه نزدیك به 18 درصد از كل مساحت استان تهران را مناطق چهارگانه محیط زیست تشكیل می دهد، تصریح كرد: این مناطق چهارگانه عبارتند از پارك های ملی، مناطق حفاظت شده، آثار طبیعی ملی و مناطق شكار ممنوع كه با توجه به اقدامات حفاظتی مناسبی كه در این مناطق چهارگانه انجام شده است، مشكلات زیست محیطی در این مناطق كاهش پیدا كرده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: استان تهران نسبت به استان های دیگر كشور شرایطی دارد كه همیشه بحث های زیادی در محیط زیست انسانی مانند آلودگی هوا یا آب دارد ولی به مسائل محیط طبیعی در استان كمتر توجه می شود. با وجود این گونه های گیاهی و جانوری در مناطق مختلف استان تهران تنوع زیادی دارد به طوری كه براساس سرشماری حیات وحش در سال گذشته 17 هزار راس حیات وحش در مناطق چهارگانه محیط زیست سرشماری شده است.
مهردادی در ادامه با بیان اینكه بوی بد اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) طی چند سال اخیر كاهش یافته است، گفت: براساس پیگیری هایی كه اداره محیط زیست انجام داده است مشخص شد كه 24 كانون آلایندگی در اطراف منطقه فرودگاه امام خمینی(ره) وجود دارد كه سبب ایجاد بوی بد می شوند. این 24 كانون به سه دسته اصلی تقسیم می شوند كه یكی از آنها فاضلاب شهری اسلامشهر و شهر واوان است كه در داخل جوی ها و نهرها رها می شدند.
وی ادامه داد: منشأ دیگر این بوی بد در اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) دامداری های اطراف منطقه بوده اند كه براساس پایش های اداره محیط زیست مشخص شد كه این دامداری ها نیاز به سیستم تصفیه فاضلاب و امكانات اولیه زیست محیطی دارند. سومین منشأ نیز در ارتباط با بوی بد فرودگاه امام خمینی(ره) مركز ساماندهی زباله كهریزك بود.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه اقداماتی در جهت تصفیه فاضلاب اسلامشهر و واوان صورت گرفته است، گفت: این اقدام سبب شد كه بوی بد اطراف این فرودگاه كاهش پیدا كند. همچنین سیستم تصفیه فاضلاب فرودگاه امام خمینی (ره) نیز ساماندهی شد و اخطاریه هایی كه برای دامداری های اطراف فرودگاه صادر شد به رعایت تمهیدات زیست محیطی در دامداری ها كمك كرد و خوشبختانه تاكنون نتیجه مثبت بوده و این بوی بد اطراف فرودگاه كاهش پیدا كرده است.
مهردادی در ادامه درباره وضعیت آب شهر تهران توضیح داد: آب شهر تهران از دو مركز تامین می شود كه همكاران ما در شركت آب منطقه ای روی آن نظارت دارند. منابع تامین آب در شهر تهران مشخص است و تصفیه آنها نیز با كنترل خاصی انجام می شود و در حال حاضر شرایط به گونه ای است كه آب كیفیت مطلوبی دارد.
وی در پایان با تاكید بر اینكه در بعضی مناطق شهر تهران لوله های توزیع آب نیاز به بازسازی دارند، گفت: از رودخانه هایی كه آب تهران را تامین می كنند مرتبط نمونه برداری می شود اما متاسفانه میزان هدررفت آب در لوله های توزیع آب شرب بین 20 تا 30 درصد است.
 

1396/06/06
23:38:56
5.0 / 5
5206
تگهای خبر: آب , بحران آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین