محلات زرد شد!

پشت پا به وضعیت سفید

پشت پا به وضعیت سفید خشكشوئی آنلاین: مركزی شهرستان محلات به لحاظ شیوع ویروس كرونا و مبتلاشدن به این بیماری در وضعیت هشدار و زرد قرار گرفت.


اوایل خردادماه بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر از وضعیت سفید در شهرستان محلات داد، اما مسلما رسیدن به وضعیت سفید به مدلول به انتها رسیدن بیماری نیست و این جمله امروز که وضعیت محلات باردیگر رو به رنگی شدن گذاشت اثبات شد.
محلات با جمعیت ۵۵ هزار نفری اش به وضعیت سفیدش پشت پا زد و امروز وضعیت کرونایی اش زرد است، رنگی که رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از طرف مردم را جار می زند.
فرماندار محلات در گفت و گو با ایسنا در این خصوص اظهار داشت: طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، این شهرستان هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارد و برای اعمال محدودیت نیز تابع تصمیمات قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی هستیم.
حسن قمری با اشاره به ممنوعیت اعمال شده برای برگزاری مراسم های ترحیم و عروسی، بیان کرد: هم اکنون درباب برگزاری مراسم ختم در مساجد ممنوعیت کامل لحاظ شده است، مراسم های عروسی کاملا کنسل شده و همه واحدهای صنعتی و صنفی شهرستان نیز ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند و به صورت مکرر شرایط سرکشی و نظارت می شود.
وی درباب تعطیل شدن آرامستان شهرهای محلات اظهار نمود: تصمیم قرارگاه در خصوص تعطیلی و جلوگیری از ورود شهروندان به آرامستان های سه شهر بزرگ استان بود. در محلات به سبب اینکه آرامستان محصور نیست و امکان بستن درب آن وجود ندارد شاهد حضور مردم در آرامستان به ویژه در شب های جمعه هستیم که بر استفاده آنها از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید می شود.
قمری اضافه کرد: هم اکنون استفاده از ماسک در اماکن دولتی و عمومی الزامی است، ضدعفونی اماکن عمومی و ناوگان حمل و نقل عمومی مستمرا انجام می شود و لازم است که مردم حتما نسبت به رعایت پروتکل ها اقدام نمایند.
به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات نیز درباب آخرین وضعیت سیستم بهداشت و درمان شهرستان به ایسنا اظهار داشت: هم اکنون یک بخش ۵۳ تخته بیمارستان امام خمینی(ره) محلات به بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافته که حدود ۲۰ تا ۲۵ تخت آن پر است.
دکتر نامغ بیان کرد: وضعیت شهرستان زرد است و به مانند دیگر نقاط کشور وضعیت مناسبی از لحاظ شیوع ویروس کرونا ندارد. در این شرایط مردم باید نسبت به رعایت پروتکل ها جدیت بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه در ماه های اخیر برخی از پرسنل بخش کرونای بیمارستان محلات نیز مبتلا شدند که خوشبختانه بهبود یافتند، اظهار داشت: هم اکنون در بخش کرونای بیمارستان ۱۴ نفر مشغول خدمات رسانی هستند ولی با این وجود با کمبود پرستار مواجه هستیم، البته مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک در حال رایزنی جهت تامین نیرو برای این شهرستان است.
منبع:

1399/04/29
16:58:16
5.0 / 5
2234
تگهای خبر: اماكن , بهداشت , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین