سرقت مسلحانه 130هزاردلاری در پوشش مامور مبارزه با مفاسد اقتصادی

سرقت مسلحانه 130هزاردلاری در پوشش مامور مبارزه با مفاسد اقتصادی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه سارق مسلح كه مبادرت به سرقت ۱۳۰ هزار دلار از فردی در تهران كرده بودند، اطلاع داد.


به گزارش خشکشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سردار علیرضا لطفی در حاشیه دستگیری این افراد اظهار داشت: در اواخر تیرماه سال جاری مردی حدودا ۳۰ ساله با رفتن به دادسرای امورجنایی تهران از سرقت مسلحانه ۱۳۰ هزار دلاری در محدوده مرزداران اطلاع داد و اظهار داشت که این سه مرد ناشناس در پوشش مامور مبارزه با مفاسد اقتصادی دست به این کار زده اند که در همین راستا پرونده با مبحث سرقت مسلحانه و غصب عناوین دولتی تشکیل شده و برای رسیدگی تخصصی به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
وی با اشاره به دعوت از شاکی برای حضور در مقر انتظامی اظهار داشت: شاکی با حضور در اداره یکم روز سرقت را تشریح کرد و اظهار داشت که حوالی ساعت دو بعد ازظهر چهاردهم تیر ماه با پای پیاده در حال انتقال ۱۳۰ هزار دلار به صرافی واقع در محدوده مرزداران بوده که ناگهان یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ با پلاک سبز نظامی به همراه دو سرنشین و یک دستگاه موتورسیکلت طرح تریل تک نفره مسیر تردد او را بسته و در حالیکه لباس شخصی داشتند، مبادرت به نشان دادن کلت کمری و تجهیزات نظامی و حتی کارت شناسایی سبزرنگی به شاکی کرده و خویش را مامور مبارزه با مفاسد اقتصادی معرفی کردند.
لطفی با اشاره به اینکه این افراد شاکی را سوار بر خودروی خود کرده و از محل دور شده بودند، اظهار داشت: به قول شاکی دقایقی بعد متهمان با بازرسی بدنی و سرقت دلارها او را در همان محدوده پیاده کرده و متواری شدند.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه ماموران بعد از شنیدن اظهارات شاکی راهی محل وقوع جرم شدند، اظهار داشت: ماموران با انجام تحقیقات پلیسی، به سرنخی از حضور یکی از مجرمان به هویت فرشاد ۴۵ ساله ساکن محدوده آزادی دست پیدا کردند و در با همین سرنخ سایر اعضای این باند را هم شناسایی نمودند.
وی با اشاره به دریافت مجوز از مقام قضایی برای دستگیری این افراد، اظهار داشت: ماموران در عملیات های جداگانه هر سه متهم را دستگیر کرده و جداگانه تحت بازجویی قرار دادند که در جریان آن فرشاد معترف شد که به همراه دو نفر از دوستانس به نامهای رسول و سعید مبادرت به سرقت مسلحانه کرده است. وی همینطور رسول را بعنوان طراح نقشه سرقت معرفی نمود.
لطفی با اشاره به انجام بازجویی از رسول اظهار داشت: رسول هم در اعترافات خود اظهار داشت که حدود سه سال پیش در صرافی واقع در بازار مشغول به کار بوده و از آنجایی که نسبت به شاکی شناخت داشت، نقشه سرقت از او را طراحی نموده و با تهیه تجهیزات پلیسی قلابی و مشابه اصلی و جعل پلاک یکی از ارگان های نظامی نقشه را اجرا کرده است. در روز سرقت هم رسول و فرشاد با خودروی پژو۴۰۵ و سعید هم با موتورسیکلت اش بعنوان اسکورت آنان شاکی را تعقیب کردیم و در یک فرصت مناسب در محدوده غرب تهران مبادرت به سرقت از تو تحت پوشش مامور کرده اند.
به قول رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، متهمان ۱۳۰ هزار دلار سرقتی را در یکی از استان های همجوار تهران مخفی کرده بودند تا در فرصتی مناسب به فروش برسانند که دستگیر شدند.
لطفی با اشاره به اینکه سوابق و دیگر جرائم متهمان در حال بررسی است، اظهار داشت: برای هر سه متهم پرونده ای تشکیل شده و تحقیقات از آنان با دستور مقام قضایی در حال انجام می باشد.
منبع:

1399/05/02
23:42:07
5.0 / 5
2231
تگهای خبر: اقتصاد , پلیس , دستگاه , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین