معاون وزیر راه

مالك یك هزار واحد مسكونی خالی، یك بانك خصوصی-دولتی است

مالك یك هزار واحد مسكونی خالی، یك بانك خصوصی-دولتی است به گزارش خشكشوئی آنلاین معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: مالك یك هزار واحد مسكونی خالی كه پیش تر اعلام شده بود، یك بانك خصوصی-دولتی است.محمود محمودزاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای مدیریت بازار مسکن اظهار داشت: در یک سال قبل اقدامات زیادی صورت گرفته و توانسته ایم این بخش را با این فعالیت ها، بار دیگر احیا نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش که اگر فردی وام ودیعه مسکن دریافت کند، از دریافت وام خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم حذف می شود؟، تصریح کرد: این دو تسهیلات به هم ارتباطی ندارند و وامی که از امروز ثبت نام آن آغاز شد، برای مستأجران است؛ ازاین رو اگر فردی این تسهیلات را دریافت کند، می تواند همچنان از صندوق پس انداز مسکن یکم هم تسهیلات خرید یا ساخت مسکن دریافت کند.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: وام ودیعه مسکن به صورت یک ساله در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و سپس به بانک بازگردانده می شود؛ ازاین رو متقاضی از شمول خانه اولی بودن، خارج نمی شود؛ درنتیجه می تواند تسهیلات خرید یا ساخت مسکن صندوق پس انداز مسکن یکم را هم دریافت کند.
وی در مورد اینکه کدام دستگاه اجرایی می باشد که هزار واحد مسکونی خالی احتکار کرده؟، اظهار داشت: بعضی از همکاران ما از واژه نهاد نام برده بودند که شائبه بوجود آمده بود؛ مجموعه ای که هزار واحد خالی دارد و به بازار عرضه نکرده، یکی از بانکهای شبه دولتی است.
محمودزاده افزود: مقرر است از هفته آتی طی مراسمی ارسال پیامک به مالکان واحدهای خالی را آغاز کنیم؛ منظور همکاران ما که در مصاحبه خود یک نهاد را مالک هزار واحد عنوان کرده بودند، بانک ها بوده اند و منظور از نهاد، مجموعه های غیر دولتی هستند.
وی با رد این شائبه که برخی رسانه ها گمانه هایی در خصوص اختصاص این واحدهای خالی به نهادهای حاکمیتی مطرح کرده بودند، اظهار داشت: یک بانک خصوصی-دولتی مالک این واحدها هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بر مبنای پیامکی که به مالکان واحدهای خالی از هفته آینده ارسال می نماییم، از آنها می خواهیم تا اطلاعات مربوط به مالکیت این واحدها را ثبت کنند و بگویند که آیا ملک مذکور واگذار شده، یا خودشان در آن مستقر شده اند یا به بازار اجاره عرضه شده است.


منبع:

1399/05/05
15:03:23
5.0 / 5
1779
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین